Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Kurs podstaw i praktyki I-CHING we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na kurs podstaw i praktyki
I-CHING – KSIĘGI PRZEMIAN
 
Maria Pieniążek [urodz.1951 r. w Warszawie] zajmuje się teorią i praktyką Yi Jing od szesnastu lat. Jest autorką opracowania Numerologia Yi Jing wg Da Liu. Prowadziła wykłady (1992-1997r.) n/t Księgi Przemian w Pracowni Doskonalenia Wewnętrznego Arka. Obecnie prowadzi w Warszawie, Krakowie i Bielsku Białej wykłady i seminaria: Wprowadzenie do praktyki Yi Jing oraz Numerologia Księgi Przemian jako wyższe wtajemniczenie.


Częstokroć wzdychamy: ach, gdyby można było poradzić się kogoś mądrego! Ale jak do niego dotrzeć, jak być pewnym jego bezinteresownej intencji?! Czy rada, którą otrzymamy, będzie rzeczywiście dobra, słuszna i skuteczna?
Takim doradcą może być Księga Przemian. Określi ona sytuację, zamiar, drogę ku spełnieniu i samo spełnienie oraz porówna nasze zamiary z algorytmem przeznaczenia. Księga wskaże również wszystkie fazy przemiany, przez które trzeba będzie przechodzić w procesie osiągania celu.
Księga wspomaga rozpoznanie naszego stanu, sytuacji i warunków. Funkcjonuje ona jak aparat rentgenowski, prześwietlając nasze wewnętrzne dyspozycje, nasze możliwości. Wyprowadza wnioski, wskazując: co, w jakiej kolejności i kiedy należało by uczynić, aby osiągnąć cel. Może ona stwierdzić, że ten cel, o który nam chodzi, jest obecnie w ogóle nieosiągalny, ponieważ najpierw musimy sami się zmienić, albo poczekać na odpowiednie warunki, aby stał się on dla nas realny. Może też ocenić nasze działania jako niebezpieczne lub dla nas destrukcyjne. Może zachęcić i wskazać najlepsze metody działania.
Yi Jing była doradcą cesarzy, władców, wojowników, nawet mędrców. Z porad Księgi skorzystać może każdy człowiek, który podejmie stosowną praktykę komunikowania się z nią.
 
Podamy prosty przykład z praktyki. Kobieta, lat 36, zamężna, dwoje dzieci, dobre zdrowie, warunki materialne powyżej średniej. Problem: po siedmiu latach poprawnie funkcjonującego małżeństwa spotkała tego jedynego, przynajmniej tak jej się wydaje. On też ma rodzinę, jedno dziecko i tak jak ona nie jest pewny, czy należy ryzykować rozwodami, cierpieniem rodzin i tymi wszystkimi komplikacjami, gdyż trzeba będzie zaczynać od nowa.
Pytanie do Księgi Przemian: Proszę o ocenę sytuacji, prognozę i radę. Odpowiedź: Hexagram 16 Entuzjazm, w którym linia 1. zmienna przekształca sytuację w Hexagram 51 Pobudzający, Grom, Wstrząs. Podajemy odpowiedzi wg opracowania Oskara Sobańskiego:
Ocena sytuacji: Hexagram 16. linia1: Entuzjazm, który wyraża tylko sam siebie. Nieszczęście.
Po przemianie, czyli prognoza: Hexagram 51: Obraz: Powtórzony grom: obraz WSTRZĄSU. Pośród lęku i drżenia człowiek szlachetny porządkuje życie i bada sam siebie. Osąd: Grom przynosi sukces. Grom przychodzi: Och, och!. Potem śmiech: Cha, cha! Grom przeraża na sto mil, ale nie pozwala, by spadły ofiarne łyżki i kielichy.
Wniosek: należy powrócić do własnych rodzin i uporządkować swoje sprawy. Efekt praktyczny w tym przypadku, gdyż pytający wzięli pod uwagę zalecenie Księgi: wszystko dobre, co się dobrze kończy. Tak też się stało: rozwodów nie było, po burzy wszyscy odetchnęli z ulgą. Entuzjazm rzeczywiście był zwodniczy. W końcu zarówno ona jak i on to przyznali.

MASZ PROBLEM - ZWRÓĆ SIĘ DO KSIĘGI PRZEMIAN !
 

W programie między innymi:

- Yi Jing jako Księga Mądrości
- Rozmowa z Księgą- Dewinacja
- Kosmologia- Wu Ji ,Tai Ji, Ba Gua
- Diagramy kołowe; Fu Xi i króla Wen
- Sześćdziesiąt cztery hexgramy
- Linie-Yao, Władcy Gua
- Koło i kwadrat Shao Yonga
- Hexagramy rdzenne i nuklearne
- Teoria Pięciu Przemian

oraz dodatkowo Ćwiczenia yogi tao !Kurs podstaw i praktyki Yi Jing – Księgi Przemian odbędzie się w  weekendy w listopadzie i grudniu 2007 we Wrocławiu
Terminy:
17-18.XI.07 i 1-2.XII.07


Miejsce: Wrocław
Koszt: 350 zł za weekend

Zgłoszenia: Marta Sobieszek  tel.0 507 11 44 34 mail: fconsulting@op.pl         
         

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2