Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Ostatni wykład Profersora Pauscha

Ostatni wykład

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tej książce, zastanawiałem się, czy coś ciekawego może być w wykładzie wygłoszonym na koniec kariery bliżej nieznanego mi profesora uniwersytetu. Tym bardziej nie mogłem się nadziwić, że książka "Ostatni wykład" nie schodzi z 1 miejsca bestsellerów New York Times. Gdy miesiąc temu otrzymałem od wydawnictwa egzemplarz recenzencki tej książki, jakoś nie mogłem się zmusić do choćby jej przejrzenia. Jednak gdy do premiery książki (która ma miejsce w tym tygodniu) zostały 2 tygodnie stwierdziłem, że jednak powinienem ją otworzyć. Zacząłem czytać....i wpadłem :)

Randy Pausch swój ostatni wykład wygłosił 18 września 2007r. w pełnej po brzegi sali Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu. Jednakże książka o tym samym tytule, to coś znacznie więcej, niż tylko zapis tego niezwykłego wykładu. Niezwykłego - ponieważ był to OSTATNI, pożegnalny wykład - jaki zwykło się dawać na koniec kariery. Profesor Pausch nie poświęcił go jednak dziedzinie, którą się zajmował - wirtualnej rzeczywistości - ale marzeniom i życiu

Wykład nosił tytuł - Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa - a profesor Randy Pausch pokazał w nim milionom ludzi, jak żyć, by nie żałować ani chwili.

Okazuj ludziom wdzięczność za to, co dla Ciebie zrobili. Kiedy coś zawalisz, przeproś. Nie narzekaj. A przede wszystkim nie rezygnuj z dziecięcych marzeń. Odkryj, co naprawdę jest ważne w życiu.

Randy Pausch w wieku 46 lat zrealizował większość ze swoich marzeń, i właśnie o tym, jak tego dokonał jest jego wykład. Pokazał słuchaczom to, co w życiu jest najważniejsze. Pokazał również, że czas bezpowrotnie płynie, że możemy łatwo stracić chwile, które są naprawdę ważne. Profesor w swoim ostatnim wykładzie największy nacisk położył na to, by nie zmarnować swojego życia.
Zachwycona publiczność wielokrotnie przerywała mu salwami śmiechu i owacjami. "Umieram, ale nadal dobrze się bawię i zamierzam cieszyć się życiem do końca dni, jakie mi jeszcze pozostały" - oświadczył Pausch na zakończenie, a sala wręcz eksplodowała oklaskami. Na nagraniu zamieszczonym na YouTube (które możesz obejrzeć tutaj - wersja angielska, może ktoś to przetłumaczy niedługo) widać, że wielu studentów ocierało w tym momencie łzy. I tak ruszyła lawina...która właśnie dotarła do polski wraz z wydaniem Ostatniego Wykładu.

Ostatni wykład - Randy PauschPrzyznam się szczerze, że nie dokończyłem jeszcze lektury. Czytam powoli, delektując się nią, czytając jeden rozdział dziennie.
Profesor Randy zmusił mnie do poważnego przemyślenia swojego życia, tego co robię, czy nie marnuję życia rozmieniając się na drobne, walcząc z wiatrakami, odkładając realizację marzeń na potem. Czy w podobnej sytuacji miałbym czym podzielić się ze słuchaczami? Czy patrząc wstecz mógłbym powiedzieć, że miałem szczęśliwe życie i spełniłem swoje marzenia? Jakie są moje marzenia? O czym marzyłem będąc małym chłopcem...

Ostatni wykład profesora Randiego Pauscha to książka, którą będę polecał wszystkim, którzy chcą przeżyć piękne i wartościowe życie. To światełko w tunelu, które pomoże odnaleźć właściwą drogę...

Profesor Randy Pausch odszedł z tego świata 25 lipca 2008 roku.

Ciekawe nowe książki....


Potęga świadomej intencji
Esther Hicks,
Oko cyclopa - Sławomir M. Kozak
Oko cyclopa - Sławomir M. Kozak
Przesłania aniołów - Doreen Virtue
Przesłania aniołów - Doreen Virtue
Ethnic Dream Voyage - CD
Ethnic Dream Voyage - CD

Wszystkie nowododane produkty znajdziesz tutaj >>

Nowości wsród kamieni półszlachetnych

Łzy Apacza - wisior
Łzy Apacza - wisior
Bawole oko - wisior
Bawole oko - wisior
Sardonyks - wisior
Sardonyks - wisior
Agat Botswana - wisior
Agat Botswana - wisior
Kwarc dymny - wisior
Kwarc dymny - wisior
Topaz
Topaz

Pozostałe kamienie półszlachetne i wisiory >>

Nowe ciekawe ekskluzywne kadzidła z Himalajów

Biała Szałwia (50g)
Biała Szałwia (50g)
- prosto od Indian Navajo

Wszystkie kadzidła tybetańskie (w tym kilka w pro.mocji) >>

 

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2