Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Dlaczego biżuteria jest czasami MAGICZNA :)

Każdy z nas słyszał o magicznych amuletach i talizmanach - pojawiają się na każdym etapie dziejów ludzkości, w każdym zakątku świata.
Większość z nas ma taki swój szczęśliwy przedmiot.
Przypatrzmy się zatem definicjom:
Amulet (łac. amuletum - przedmiot lub czynność broniąca przed czarami lub nieszczęściem) – drobny przedmiot, naturalny lub sztuczny, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami. Noszone na ciele lub na odzieży pierścienie, łańcuchy, czasem figurki, również wkładane do grobu zmarłym.
>> Talizman (gr. telesma - przedmiot poświęcony, arab. tilasm obraz magiczny, pers. tilisman) – przedmiot magiczny (często drobny), mający przynosić swemu właścicielowi lub nosicielowi szczęście. Często mylony, czasem wręcz utożsamiany z amuletem.
Czym tak naprawdę są te wszystkie dziwne małe przedmioty? Kamyczki, wisiorki, spinki, broszki, sznureczki, szczęśliwe buty, skarpetki, długopisy, które nosimy niemal zawsze albo w szczególnych sytuacjach. Mamy ze sobą taki drobiazg i od razu jesteśmy silniejsi. Kiedy mamy swój „talizman na szczęście” czujemy się pewniej. Myślimy sobie ”Teraz wszystko będzie dobrze, teraz sobie poradzę”.
Oczywiście to nie w tym przedmiocie tkwi niezwykła MOC, ale w nas samych. Bo to my sami pędzeni czasem jedynie "ślepą" wiarą w powodzenie, rzucamy się "z motyką na słońce" i wygrywamy !

Ale też nie do końca się zgodzę ze zwolennikami teorii, która mówi, że "tylko oszukujemy się pokładając swoją wiarę w amuletach i talizmanach".
Naszą największą mocą jest NASZA WIARA, więc jeśli wierzymy, że dana rzecz nam po prostu przyniesie szczęście - to tak się właśnie stanie :)
Co więcej jeśli kilka osób wierzy, że dany wzór amuletu albo talizmanu działa - to wówczas oddziaływanie takiego przedmiotu staje się naprawdę realne, co więcej z łatwością odczuwalne przez osoby wrażliwe na energie.
Zjawisko to z powodzeniem wykorzystywane było i jest przez każdą religię (święte posągi, obrazy), ezoterykę, ale również powszechnie spotykane w kulturach pierwotnych.
Wspólny symbol amuletu lub talizmanu jednoczył myśli wielu osób w jedną - tworząc potężny egregor myślowy - bardzo namacalnie oddziałujący na energię w przestrzeni - a wiadomo, że materia to też energia, zatem egregor taki ma wpływ na naszą materialną rzeczywistość ;)

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2