Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Kalachakra kołem się toczy...

Kalachakra kołem się toczy...

 

Być może niejednokrotnie słyszałeś/słyszałaś to słowo, zastanawiając się, co ono oznacza. Dosłownie tłumacząc z sanskrytu 'kalachakra' to inaczej 'krąg czasu'. Termin ten obejmuje swym znaczeniem 'kręgi czasowe' o niewielkim zasięgu jak np. cykle w życiu człowieka i przyrodzie, jak i cykle tworzenia i zanikania wszechświatów.
W szerszym znaczeniu 'kalaczakra' to zbiór poglądów filozoficznych i praktyk medytacyjnych opartych na tzw. Tantrze Kalaczakry. Natomiast Tantra Kalaczakry to traktaty na temat więzi łączących człowieka  z wszechświatem oraz metod prowadzących do uzyskania harmonii w mikro- i makrokosmosie. Mikrokosmosem jest nasze ciało i umysł, makrokosmosem - świat wokół nas.

Przez mandalę do harmonii...

Mandala Kalachakra

Mandala Kalaczakry przedstawia widok z góry pałacu Kalaczakry, czyli bóstwa opiekującego się Kołem Czasu. Pałac jest otoczony kręgami symbolizującymi następujące żywioły: ziemię, wodę, ogień, powietrze, przestrzeń. Kolejnymi "ochroniarzami" są strażnicy pilnujący pałacowych bram wychodzących na 4 strony świata.

Duchowy kontakt z tą mandalą wprowadza harmonię w życiu danej osoby, co jednocześnie przekłada się na harmonię w otaczającym nas świecie. Jeśli udało nam się uzyskać więź z mandalą kalachakra, obce w naszym życiu stają się choroby, konflikty i wszelkie nieszczęścia. Za to pojawia się coraz więcej miłości, harmonii, dobrobytu, szczęścia.
Nawiązanie więzi z mandalą oraz wkroczenie w metafizyczny świat istoty Kalachakry zwany jest inicjacją.
Niegdyś inicjacja Kalaczakry była przeznaczona wyłącznie dla zaawansowanych uczniów. W mistyczny świat Kalachakry wprowadzał Lama mający najwyższy stopień poznania. Dziś sprawy wyglądają nieco inaczej. Obecnie błogosławieństwo może otrzymać każdy, kto praktykuje buddyzm tybetański. J. Ś. Dalajlama oraz J. Ś. Karmapa, od których zależą obecnie decyzje dotyczące przekazu inicjacji Kalaczakry, doszli do wniosku, że w obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem jest wtajemniczenie tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe.

 

Sanskryckie słowo "Kalaczakra" znaczy "krąg czasu" - odnosi się to zarówno do cykli przyrody i życia człowieka, jak i do cykli powstawania i zanikania całych wszechświatów. To aspekt buddy, który przemienia wszelką niewiedzę.

W swoich tybetańskich zbiorach posiadamy piękny wisior inkrustowany turkusem z wizerunkiem świętej Kalachakry:

Niezwykły inkrustowany turkusem AMULET z mantrami

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2020 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2