Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon Wróżb i Magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Etniczne Tańce w Kręgu, 5-6.11.2016 w Warszawie

ETNICZNE TAŃCE W KRĘGU

prowadzi Jolanta Misiarz

Etniczne tańce

5 - 6 listopada 2016 w Warszawie

W dawnych, plemiennych społecznościach krąg był miejscem wyjątkowym. Był świętą przestrzenią, w której spotykano się, żeby ze sobą rozmawiać, słuchać się nawzajem i podejmować ważne decyzje. Kręgi gromadziły się wokół ludzi w najważniejszych, przełomowych chwilach ich życia – gdy przychodzili na świat, wkraczali w dorosłe życie, zostawali rodzicami, a także wtedy, gdy ich ziemska wędrówka dobiegała końca. Każdy w kręgu był równy, miał w nim swoje miejsce i mógł liczyć na jego wsparcie, ale też każdy był za krąg w równym stopniu odpowiedzialny. We wspólnocie kręgu dawniej pracowano i świętowano, smucono się i radowano. A przy tym wszystkim – tańczono.

Etniczne tańce w kręgu, do których zapraszam, pochodzą z wielu różnych zakątków: z Rosji, Armenii i Rumunii, z kultury żydowskiej, cygańskiej i celtyckiej, a nawet z tradycji indiańskiej. Przede wszystkim jednak zatańczymy tańce bałkańskie, przybyłe z Grecji, Bułgarii, Macedonii i Serbii, gdzie folklor jest wciąż żywy, a ludzie w różnym wieku nadal chwytają się za ręce i wspólnie tańczą – w tawernach i na ulicach, w ogrodach, na łąkach i na szczytach gór. Wiele tańców bałkańskich to tańce bardzo stare, rdzenne, towarzyszące ludziom od wieków. Niektóre są związane z ważnymi wydarzeniami, takimi jak zakochanie, wesele czy narodziny dziecka, inne – obrazują nurt codziennego życia lub odwołują się do sił natury z jej cyklicznością i żywiołami. Niektóre tańce są dynamiczne, inne liryczne, z przytupem lub zadumą, budzą radość lub refleksję. Zawsze są tańczone razem z innymi, zawsze blisko życia i w kontakcie z ziemią, zawsze do pięknej, tradycyjnej muzyki.

Podczas warsztatu skontaktujemy się ze sobą, spotkamy z innymi oraz doświadczymy wspólnoty. Będziemy mieć okazję nawiązać kontakt z ciałem, zwiększyć poczucie bycia tu-i-teraz oraz przyjrzeć się sobie w tanecznych relacjach z innymi. Przede wszystkim jednak skupimy się na samym tańczeniu w kręgu. Pewnie zatańczymy bułgarskie Prawo Horo, które pokazuje, jak natura, a my z nią, zatacza cykle życia – czasem idąc do przodu, a czasem do tyłu, czasem kwitnąc, a czasem odpoczywając. Być może zatańczymy Tread Gently, które nauczy nas łagodnie stąpać po ziemi, oddychać powietrzem, kołysać się na wodzie i sięgać po ogień. Pokażę też zdjęcia i opowiem o moim doświadczeniu Bałkanów, żeby jeszcze bardziej przybliżyć magię tego niezwykłego kawałka świata.

Jeśli pragniesz doświadczyć wspólnoty i energii płynącej ze wspólnego tańca, jeśli chcesz wrócić do korzeni i poczuć, jak nasi przodkowie wyrażali swoje emocje i jedność z ludźmi i matką naturą – ten warsztat jest dla Ciebie! Wszystkie tańce są uczone od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności taneczne. Po zajęciach wrócisz do domu zrelaksowana/zrelaksowany, a Twoje ciało pełne nowych dźwięków i wibracji z radością rozpocznie kolejny dzień.

Jola prowadziła tańce w kręgu na wakacyjnym wyjeździe z Akademią Życia i to co poczułam i przeżyłam podczas jej zajęć zainspirowało mnie, aby ją zaprosić do Warszawy.

Agnieszka Jurko

 

Prowadząca Jolanta Misiarz: z wykształcenia filolożka, arte- i choreoterapeutka. Ukończyła między innymi Podyplomowe Studium Arteterapii organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski oraz szkolenie metodyczne z zakresu choreoterapii prowadzone przez dr Marzenę Śniarowską-Tlatlik. Taniec jest jej pasją. Z ciekawością przygląda się, w jaki sposób z jednej strony odzwierciedla on różne aspekty życia, a z drugiej – na nie wpływa. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu, w których zakochała się od pierwszego zatańczenia. Przetańczyła kilkaset tańców z różnych zakątków Europy i wciąż mam ochotę na więcej! Wciąż rozwija umiejętności taneczne na warsztatach i seminariach w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Do tego śpiewa białym głosem w Zespole Pieśni Tradycyjnej „Kuczeryki”. Więcej o Joli na: w-kregu-tanca.blogspot.com

Zapisy: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, 501 625 528

Cena: 350 zł. Rezerwację miejsca gwarantuje wpłata zaliczki 100 zł.

Miejsce: ul. Nowolipki 21 A

 

Pełna informacja:

http://www.agnieszkajurko.pl/kursy-zewnetrzne/824-etnicznetance.html

Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111 Białystok
Copyright © 2004-2022 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2