Karolina M. ( k...@wp.pl ) 2018-12-02 10:52:05, ocena: 4

Patrząc na tempo dzisiejszego życia, zastanawiam się, ilu osobom udałoby się przeżyć bez kalendarza. Wiadomo, że kalendarze w telefonach królują, ale ja bez tego zwykłego w torebce nie wyobrażam sobie codzienności. Czaromarownik jest właśnie takim niezbędnikiem, jeśli chodzi o moje potrzeby. Od dwóch lat planowałam go nabyć, by zobaczyć, co ma do zaoferowania. I tak jakoś czas leciał, a ja kupowałam pierwszy lepszy kalendarz, bo potrzebowałam go wcześniej, niż był wydawany magiczny dziennik. Czy dziś mając go wreszcie w rękach, żałuję, że dopiero teraz?

Nie jest to ani typowy kalendarz, ani dziennik. Mamy tu kilka przepisów np. na gorący zestaw czekoladowy na zimowe przesilenie czy na pieczone jabłka na równonoc jesienną. Do tego oczywiście horoskopy i ... czary! Są wskazówki jak oczyścić amulety i talizmany za pomocą ziemi, soli, wody czy dymu białej szałwii lub kadzidła. Jest rytuał na wzmocnienie zdrowia podczas pełni księżyca oraz ochronne działanie kryształów i kamieni. Wracając do horoskopów to prócz klasycznego mamy jeszcze kwiatowy czy horoskop dla... dzieci!

Mnie zaciekawiły dwa tematy, czyli naturalne SPA dla włosów oraz uroda, a fazy księżyca. Jednak to, co spowodowało mój zachwyt to codzienne sentencje, które są niezwykle optymistyczne, budujące i wspierające.

"Przyjaciół nie poznaje się w biedzie, lecz po tym, jak znoszą twoje szczęście." - 27.02.2019 r.

"Nie patrz w przeszłość — tam już byłeś. Patrz do przodu — tam będzie ciekawiej" - 1.02.2019 r.

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zauważyła piękna wydania tego dziennika. Śliczna ciemnofioletowa okładka wykończona złotymi zdobieniami przyciągnie nie jedno oko, a przy tym nie będzie się brudzić, co jak dla mnie zasługuje na pochwałę.

Choć magiczna strona do mnie nie przemówiła, to muszę przyznać, że całość zrobiła na mnie naprawdę ciekawe i pozytywne wrażenia. Głównie za sprawą przejrzystości oraz miejsca na notatki, których niestety potrzebuję sporo, a tu właśnie tyle go mam. Spodobało mi się, że każdy miesiąc zaczyna się od wyróżnienia ważnych w nim dat. Mniej już dla mnie przydatne, ale wiem, że dla niektórych bardzo potrzebne, jest ukazanie faz księżyca i tego tu nie zabraknie!

Podsumowując, kalendarz spełnia swoje przeznaczenie. Mamy gdzie zapisać spotkania, wydarzenia czy myśli. Są porady i sentencje, wyróżnione ważne daty oraz... możliwość zapisania sobie celu na każdy miesiąc! Po co robić w styczniu cele na cały rok, gdy można to robić krok po kroku i miesiąc po miesiącu. Jednym słowem: POLECAM!
Aleksandra P. ( g...@gmail.com ) 2018-12-02 07:41:01, ocena: 5

Podoba mi się ten kalendarz ,dużo miejsca na notatki,jak zawsze dobrze przemyślany i w pięknej oprawie graficznej.
Wojciech K. ( w...@gmail.com ) 2018-11-25 18:33:08, ocena: 5

ekskluzywny kalendarz w ładnej oprawie i praktyczny w codziennym życiu
Barbara B. ( b...@gmail.com ) 2018-11-24 11:41:45, ocena: 5

Kalendarz CzaroMarownik 2019 jak zwykle pieknie wydany i zawiera wiele ciekawych i praktycznych informacji, kupuę kazde wydanie i mam nadzieje że nie ostatnie . Barbara B.
Marzena G. ( m...@o2.pl ) 2018-11-22 16:01:22, ocena: 5

Bardzo ładnie wydany, przejrzysty i praktyczny. Pełen ciekawostek.
Monika P. ( 1...@wp.pl ) 2018-11-22 07:41:20, ocena: 4

To już siódma odsłona Czaromarownika, jednak w moje ręce trafił po raz pierwszy. Jak sama nazwa wskazuje ten kalendarz jest magiczny, zarówno ze względu na wygląd jak i tego, czego dotyczy zawarta w nim treść. Znajdziemy tu mnóstwo wróżb, porad urodowych, a także przeczytamy o właściwościach ziół, znaczeniu snów, wpływie księżyca na ciało i duszę oraz magiczne rytuały mające przyciągnąć szczęście, pieniądze, zdrowie, czy miłość. Akurat tego typu treści nie do końca są mi potrzebne (bo podchodzę do nich bardzo sceptycznie) w tego typu kalendarzu, ale ich ilość jest na tyle wyważona, że nie przeszkadzają.
To, co mi się podoba i zdecydowanie dla mnie jest przydatne to to, że każdy miesiąc zaczyna się wymienieniem oraz datami najważniejszych świąt, a także informacjami o tym, kiedy będzie nów księżyca, zaćmienie, pełnia, czy też kiedy rozpoczynają się jego kwadry. Te informacje są dla mnie o wiele bardziej praktyczne.
„Czaromarownik” został stworzony w przejrzysty sposób. Na każdy dzień od poniedziałku do piątku jest poświęcona cała strona, a na soboty i niedziele po pół, więc miejsca na notatki jest sporo. Dodatkowo ciekawym elementem są cytaty lub przesłania przy każdym dniu. Ja najbardziej lubię właśnie tak skonstruowane organizery, więc ten w pełni odpowiada moim oczekiwaniom. Co zatem wyróżnia ten kalendarz od innych? Okładka! Jest w pięknym ciemno fioletowym kolorze, który przy noszeniu w torebce na pewno nie będzie się brudził. Uwagę przyciągają także złote zdobienia.
Podsumowując, ja od tego typu kalendarza oczekuję tego, żeby był praktyczny, miał dużo miejsca na notatki, a jednocześnie nie był ciężki z powodu tego, że jest zapchany mnóstwem nikomu niepotrzebnych informacji i ten zdecydowanie do takich zaliczam. Dodatkowo jest piękny, a także poręczny, bo zawsze będzie mi się mieścił w torebce.
Piotrek S. ( c...@wp.pl ) 2018-11-17 19:08:37, ocena: 5

Tak! Dobry wybór dlatego, że wykonanie jest eleganckie. Stylowo zaprojektowane. Dużo przestrzeni na wpisy ale najbardziej podobają mi się wpisy autorów kalendarza, z ciekawością będę czytał cytaty i wiadomości tam zawarte. :)
Mia N. ( t...@gmail.com ) 2018-11-08 11:58:57, ocena: 5

Kolejny Czaromarownik w mojej kolekcji, piękne wydanie na następny rok. Bardzo polecam
Barbara G. ( s...@o2.pl ) 2018-11-07 12:03:33, ocena: 5

Świetny terminarz na 2019 rok, Jest miejsce na wpisanie swoich planów i wskazówki do uprawy roslin co jest dla mnie bardzo interesujące.
Marzena T. ( m...@gmail.com ) 2018-11-01 16:33:56, ocena: 5

Bardzo ładnie wydany. To mój pierwszy czaromarownik. Mam nadzieję że nie ostatni
Bernadetta S. ( b...@o2.pl ) 2018-10-23 19:45:57, ocena: 5

Pięknie wydany. Pełen ciekawych informacji. Z takim kalendarzem rok będzie na pewno CZAROMAROWNY...
Beata N. ( n...@gmail.com ) 2018-10-03 08:33:43, ocena: 5

Witam właśnie odebrałam paczkę jestem bardzo zadowolona wiele ciekawostek, super wygląd naprawdę się opłaca polecam.
Ewa L. ( e...@wp.pl ) 2018-09-11 22:28:04, ocena: 3

Jak dla mnie to poprzednie kalendarze Czaromarownki byly lepsze ,moglam nosic je przy sobie,notowac wazne informacje,tegoroczny lezy na polce i zagladam do niego sporadycznie.Jest ladny ale nie praktyczny,za duzy do torebki.Szkoda.