Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zamknij [X]
Galeria
Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise
Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise
Galeria okno

Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise

Ocena: 4.6 (26 ocen) Zobacz recenzje »
Typ produktu Ilość stron: 280
Oprawa: broszurowa
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Cena rynkowa: 39.90
Nasza cena:

31.92

Taniej o: 7.98 zł ( 20 % )
Ilość
Dodaj do schowka

Opis książki

Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise
Do tańszej wysyłki do kiosku Ruchu (za 1,99 zł) dla zamówień od 98,99 zł brakuje Ci 98,99 zł.
Sprawdź koszt dostawy

  • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 4,70 zł
  • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,70 zł
  • Odbiór paczki w paczkomacie od 8,70 zł
  • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,70 zł
  • Paczka pocztowa (48h) od 10,70 zł
  • Przesyłka kurierska (24h) od 12,70 zł

Oto współczesna wersja teorii nieświadomości Junga, wzbogacona zapisami z terapii oraz wynikami eksperymentów. To opowieść o naturze przypadku z życia zwykłych ludzi, o tym, czy kieruje ON ich życiem oraz skąd się bierze. To odpowiedź na pytanie: czy zbiegi okoliczności to tylko zbiegi, czy raczej celowe zabiegi?

Dr Kirby Surprise udowadnia, że nie ma nic bardziej interesującego i tajemniczego niż ludzki umysł, który działa jak najwyższej klasy superkomputer – z jego strumienia odczytu danych składają się doświadczenia, w płatach konstruuje się wszechświat, a układ limbiczny nadaje mu wartość emocjonalną. Sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość, zależy więc tylko od nas.

Dowód na to stanowią wydarzenia synchronistyczne – odbicie ludzkich myśli, ujawniające się w zjawiskach występujących dookoła nas. Wywołanie takiego efektu synchroniczności jest niezwykle proste. Lustro bowiem ukazuje nam to, czego szukamy. To  fenomen z gatunku: „proście, a będzie wam dane”. Jeśli uznamy dane zjawisko czy wydarzenia za wartościowe i zwrócimy na nie uwagę – wzmocnimy tę formę myślową, gdy je zignorujemy – zniknie.

Książka ta oferuje czytelnikowi nowe, potężne perspektywy na niezwykłe zdolności ludzkiego tworzenia. Pozwala wnioskować, że jesteśmy w stanie nie tylko wywoływać efekt synchroniczności, ale i nim zarządzać. Pokazuje, jak:

  • Odblokować umysł;
  • Odrzucić teorię przypadku;
  • Samodzielnie kreować rzeczywistość;
  • Zarządzać swoimi zdolnościami.

Fragment książki


Posiadasz niezwykły dar. Twoje myśli i uczucia, twoje wspomnienia
i doświadczenia pojawiają się w otaczających cię wydarzeniach jako zjawisko
zbiegu okoliczności. Nie tylko ty posiadasz ten dar – mają go wszyscy.
Wszyscy żyjemy w świecie, w którym nasze myśli i emocje ukazują się nam
w postaci wydarzeń synchronistycznych.

 

To nie jest wymysł science fiction czy fantasy, to prawdziwy otaczający nas w tej chwili świat. Ta pozornie magiczna umiejętność pozostaje zazwyczaj niezauważona, niewyjaśniona, a niekiedy opacznie rozumiana, ale to prawda. To nie magia, choć zjawisko to leży u podstaw większości mitów dotyczących magii. Niniejsza książka ma za zadanie uświadomić cię o mocach, które już wykorzystujesz.

Wydarzenia synchronistyczne (w skrócie WS) dzieją się wówczas, gdy twój zewnętrzny i wewnętrzny świat wydają się być swoim lustrzanym odbiciem. Kiedy po raz pierwszy zacząłem dostrzegać wokół siebie WS, zastanawiałem się, czy są one prawdziwe. Nie miałem żadnego punktu odniesienia wobec nagłego znalezienia się wśród codziennych WS koncentrujących się wokół moich myśli i doświadczeń. Jako dziecko słyszałem o kilku wydarzeniach synchronistycznych, choćby tych związanych z zabójstwami Lincolna i Kennedy’ego. Pierwszego z nich zastrzelono w teatrze, a zabójcę schwytano w magazynie. W drugim przypadku zabójca oddał strzały z magazynu, a schwytano go w teatrze. Lincoln miał sekretarkę o nazwisku Kennedy, Kennedy zaś sekretarkę o nazwisku Lincoln. Co jakiś czas pojawiały się też miejskie legendy o koincydencjach. Słyszałem o wielu teoriach spiskowych, tajemnych organizacjach, takich jak masoni czy iluminaci, czy o tajnych agencjach rządowych. Niektóre z tych opowieści to wyraźne science fiction, inne kojarzą się z paranoją. Te konkretne WS dotyczyły jednak ogółu społeczeństwa. Nigdy nie wspominano o tym, że zjawiska takie mogą pojawiać się wokół ludzi znanych nam osobiście, a co dopiero nas samych. Gdy byliśmy dziećmi, nigdy nie powiedziano nam, że nasze myśli potrafią wywoływać zdarzenia w świecie realnym. A może jednak  powiedziano?

[fragment pierwszego rozdziału książki, strony 14 - 15]

 

Przeczytaj dłuższy fragment książki "Efekt synchroniczności"


Opinie o książce

Autor chce, byśmy zmienili naszą rzeczywistość, poprzez zmianę nastawienia do synchroniczności, i oferuje praktyczne wskazówki (a nawet zestaw siedmiu gier), mające na celu wdrożenie idei synchroniczności w naszym życiu. Niniejsza książka to interesująca, pouczająca i ujmująca pozycja. Zachęcam do jej przeczytania!

– dr Dale Harrison, Elon University,
uczestnik szczytu poświęconego synchroniczności,
który odbył się na Uniwersytecie Yale w 2010 roku.

 

Koncepcja synchroniczności, niegdyś temat kpin i szyderstw, stała się obecnie zjawiskiem traktowanym poważnie. Fizyka kwantowa, teorie chaosu i złożoności oraz zjawiska lokalne pozwoliły nam ujrzeć ten tajemniczy fenomen jako punkt wyjściowy do zrozumienia wielu zagadek kosmosu i uświadomienia sobie, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa ludzkość. Kirby Surprise daje czytelnikom oryginalny przegląd koncepcji synchroniczności, który z pewnością zadziwi wielu odbiorców niniejszej książki!

– dr Stanley Krippner,
profesor psychologii, Saybrook University,
współautor książki „Personal Mythology”


O autorze

Kirby Surprise – doktor doradca w zakresie psychologii, magister w dziedzinie psychodynamiki zaawansowanej oraz nauk transpersonalnych. Przez 14 lat pracował społecznie na rzecz ubogich, po czym powrócił na studia podyplomowe. Odbywał staż przed- i podoktorancki, prowadząc terapię psychodynamiczną dla dzieci i rodzin. W 2009 roku dr Surprise otrzymał licencję psychologa, a obecnie bierze udział w programie leczenia pozaszpitalnego organizowanym przez stan Kalifornia. Źródłem inspiracji pisarskiej jest dla niego fascynacja psychologią, metafizyką, filozofią, historią, nauką, a także jego własne doświadczenia z pacjentami. Zainteresował się synchronicznością, ponieważ miał okazję doświadczyć wielu niezwykle zaskakujących WS i pragnął zrozumieć istotę tego fenomenu. Udzielał wykładów i organizował warsztaty na temat synchroniczności, a obecnie prowadzi cotygodniowe grupowe zajęcia psychoedukacyjne dla stanu Kalifornia. Dr Surprise od 29 lat jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.

 

Patronat medialny

 

Recenzje książki Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise - przeczytaj

opinie klientów:

Liczba recenzji: 26
Robert L. ( ... ) 2015-02-25 17:55:16, ocena: 5

Spodziewałem się czegoś innego po tej książce ale zostałem zaskoczony w najlepszym znaczeniu tego słowa. Nie miałem pojęcia, że ktoś ze świata nauki podjął się rzeczowej analizy wydarzeń synchronistycznych (i że tak to się nazywa).

Można się tu dowiedzieć, że przypadki nie istnieją a swoją rzeczywistość można kształtować korzystając z praktycznych metod opisanych na końcu książki. Wszystko to jest całkiem przyzwoicie podparte współczesnymi osiągnięciami fizyki zarówno teoretycznej jak i doświadczalnej..
Magdalena S. ( ... ) 2014-01-13 20:52:29, ocena: 4

Wierzycie w przypadki? Ja nie. Nie wierzę też w zbiegi okoliczności. Czegoś takiego nie ma. Przypadki nie istnieją, a wszystko w naszym życiu dzieje się w określonym celu. Wierzę natomiast w to, że nasz mózg posiada niezwykłe możliwości i potrafi tak kierować wydarzeniami z naszą pomocą, że jesteśmy w stanie przeżywać tylko te pozytywne. Najpierw trzeba jednak umieć dostrzec wydarzenia synchroniczne.

Kirby Surprise jest doktorem psychologii, który już dawno temu zainteresował się fenomenem zjawisk synchronicznych. Właśnie z tego powodu powstała ta książka - zbierał materiały, analizował, doświadczał... chciał zrozumieć na czym polegają te wydarzenia i czy mają one jakikolwiek wpływ na nasze życie. Okazuje się, że mają. Jednakże wielu z nas je ignoruje. A zaufajcie mi, że skorzystanie z tego jest naprawdę proste, a może zmienić Wasze życie na lepsze.

Teoretycznie wydawałoby się, że ta książka jest typowym poradnikiem, jednak nie do końca. Bardziej zaliczyłabym ją do literatury popularno-naukowej z elementami poradnika. Faktycznie autor przekazuje nam sporą wiedzę na temat wydarzeń synchronicznych - przedstawia swoje początki z tymi zjawiskami, opisuje na czym one polegają, przytacza wiele przykładów. Tematyka wydaje się na pozór trudna, ale jak się okazuje - wcale taka nie jest. Pan Kirby Surprise posługuje się bardzo przystępnym językiem, który sprawia, że wszystko staje się dużo łatwiejsze w zrozumieniu. Jednakże niech to Was nie zwodzi - nadal trzeba pozostać skupionym na lekturze. Nie wolno pozwolić sobie na uciekanie myślami do krainy marzeń.

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że ta książka jest pozytywnie odbierana. Autor postanowił utrzymać ją w lekko humorystycznym klimacie, dzięki czemu nawet zagadnienia z dziedziny fizyki są banalne! Niesamowite? A jednak. Znaleźć tutaj można zapisy z terapii, które prowadzi sam pan Surprise ze swoimi pacjentami, a także wyniki przeprowadzanych przez niego eksperymentów. Widać, że postanowił on się poświęcić swojej pracy - do tego w końcu prowadzi fascynacja. Czy naprawdę dzięki tej książce możemy się nauczyć wpływać na nasze życie? Czy możemy odblokować nasz umysł i przestać wierzyć w przypadki? Myślę, że przy odpowiednim zagłębieniu się w tę pozycję jak najbardziej jest to możliwe.

Przyznaję, że była to ciekawa lektura, bowiem nigdy wcześniej nie czytałam czegoś, co byłoby w całości poświęcone synchroniczności. Krótkie wzmianki, najprostsze przykłady - to znałam, ale tutaj otrzymujemy znacznie więcej. Cała książka skupia się na tym jednym temacie i nie odbiega od niego. Autor dodatkowo przedstawia związek efektu synchroniczności z innymi rzeczami, chociażby ze świadomym śnieniem czy medytacją. Świetnie wydana i intrygująca pozycja, która zasłużyła na ocenę 7,5/10..
Piotr J. ( ... ) 2014-01-15 19:21:08, ocena: 5

Troszkę jednak zbyt akademicka i nie aż tak arcyciekawa jak sugerują inni . Przekaz zawiera jednak treściwy. Dla znawców tematu All in One jak najbardziej MUST HAVE..
Katarzyna O. ( ... ) 2014-01-02 12:14:19, ocena: 5

Autor jest psychologiem, więc takie zjawiska jak synchroniczność interpretuje przede wszystkim pod kątem pracy mózgu. Z jednej strony neguje kwestie związane z wiarą oraz teorię archetypu Junga, z drugiej jednak strony stosował medytację, potrafi czynić widzialnymi formy myślowe, wyjaśnia fenomen oświecenia. Przedstawia też najnowsze odkrycia fizyki jako interpretację wydarzeń dziejących się synchronicznie. Książka obfituje w ciekawe przykłady WS.

Sam fakt, iż zaczęłam to zjawisko brać pod uwagę, sprawił, że już następnego dnia zauważyłam wokół siebie WS. Bardzo podoba mi się podejście do swych kreacji jak do gry - nie postrzeganie ich jako tworzonych przez jakąś zewnętrzną siłę, ale przez nasz własny umysł, który potrafi przekraczać czas i przestrzeń. Myślę, że nie chodzi tu tylko o same WS, ale ogólnie o naszą zdolność kreacji, czego autora tak dosłownie nie napisał, ale na okładce czytamy taką notę. Niezależnie od tego sama zabawa z WS może okazać się świetną przygodą uświadamiającą nam możliwości naszego umysłu..
Halina P. ( ... ) 2013-11-17 18:56:17, ocena: 5

Bardzo interesująca książka. Autor podaje wiele przykładów jak bardzo fascynujący i tajemniczy jest nasz umysł, i jak go odblokować. Porównuje umysł ludzki do najwyższej klasy superkomputera.Udowadnia na wielu przykładach, że rozwijając samoświadomość, możemy wykreować manifestację nowej rzeczywistości, która spełni nasze najśmielsze oczekiwania. Bycie świadomym obserwatorem tego, co się wokół nas dzieje, daje możliwość podejmowania lepszych decyzji i poprawia jakość naszego życia. Możesz wzbogacić swoje życie, stwarzając wszelkie iluzje, które Cię bawią. Możemy nawet zaginać liniową oś czasu i kreować wiele innych wydarzeń, ponieważ zdaniem autora nasza jaźń jest wielowymiarowa.Jest to książka dla tych, którym szara rzeczywistość nie wystarcza i poszukują czegoś bardziej niezwykłego, głębszego i kreatywnego..
Jadwiga B. ( ... ) 2013-10-31 13:29:41, ocena: 5

Dla osób, którym spełniają się różne życzenia. Wydaje im się, że powiedzieli coś w dobrą godzinę. Bardzo ciekawa książka zachęcająca do logicznego przemyślenia "tych wszystkich cudów" które nam się zdarzają..
danuta d. ( ... ) 2013-10-28 19:43:39, ocena: 5

Książka dla ambitnych,uczy nas jak ćwiczyć swój umysł,polecam,.
Adriana M. ( ... ) 2013-10-22 08:14:48, ocena: 5

produkt zgodny z opisem

sposób wysyłki prawidłowy i szybki polecam.
Irena S. ( ... ) 2013-10-17 21:51:52, ocena: 5

Witam.

Narazie mogę
powiedzieć, że wydanie książki b. fajne. Dopiero rozpoczęłam jej czytanie ale bardzo dobrze się czyta. O zawartości książki będę mogla coś napisać po przeczytaniu całości.

Pozdrawiam

Irena S.
Ewa K. ( ... ) 2013-10-17 20:15:46, ocena: 5

Bardzo ciekawa pozycja. Oryginalna koncepcja autora, która zmienia ogląd rzeczywistości. Polecam gorąco wszystkim..
Szczegóły książki Efekt synchroniczności - Dr Kirby Surprise
Podobne produkty
Efekt synchroniczności - Astrologia Parapsychologia Efekt synchroniczności

Cena: 20.92 zł
Promocja z: 27.90
Oto współczesna wersja teorii nieświadomości stworzonej przez Junga. Badania, które jednoznacznie wskazują na wpływ człowieka na rzeczywistość. Źródłem tego fenomenu nie jest jednak podświadomość, jak sądził Jung, ale ludzki mózg. Dr Kirby Surprise przedstawia opowieść o naturze przypadku w życiu......
Efekt Izajasza - Dusza i fizyka kwantowa Efekt Izajasza

Cena: 37.05 zł
Promocja z: 49.40
Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością. 22 lata temu porzucił intratną posadę w międzynarodowej korporacji by móc poświęcić się poszukiwaniom Boga. Od tamtego czasu odwiedził dziesiątki pradawnych klas...
Efekt placebo - Afirmacje i pozytywne myślenie Efekt placebo

Cena: 37.43 zł
Promocja z: 49.90
Czy możliwe jest uzdrowienie za pomocą myśli – bez użycia leków lub ingerencji chirurga? Takie przypadki zdarzają się częściej niż myślisz. Teraz możesz nie tylko poznać naukowe dowody dotyczące tego pasjonującego fenomenu, ale również świadomie zastosować go we własnym życiu. Au...
Liczy się efekt. Jak pobudzić swoją produktywność - Poradniki Liczy się efekt. Jak pobudzić swoją produktywność

Cena: 16.99 zł
Promocja z: 19.99
Dowiedz się, jak uporządkować najważniejsze obszary swojego życia i przejąć nad nimi kontrolę. Ta książka to zbiór narzędzi, wskazówek i sugestii, które mogą przyczynić się do tego, że staniesz się osobą działającą efektywniej i nauczysz się mądrzej gospodarować swoim czasem. Wiedzę zawartą w tej......
Liczy się efekt - Osobowość Samorealizacja Kariera Liczy się efekt

Cena: 23.49 zł
Promocja z: 24.99
Dowiedz się, jak uporządkować najważniejsze obszary swojego życia i przejąć nad nimi kontrolę. Ta książka to zbiór narzędzi, wskazówek i sugestii, które mogą przyczynić się do tego, że staniesz się osobą działającą efektywniej i nauczysz się mądrzej gospodarować swoim czasem. Wiedzę zawartą w tej......
BIOpha, Żel do stylizacji włosów efekt mokrych włosów, 150ml - Szampony BIOpha, Żel do stylizacji włosów efekt mokrych włosów, 150ml

Cena: 37.34 zł
Certyfikowany, naturalny produkt dając efekt wilgotnych włosów.  Naturalnie utrwala włosy bez użycia chemicznych środków. Fryzura przez cały dzień wygląda tak jak zaraz po ułożeniu. Nie zostawia tłustej warstwy na włosach i nie obciąża ich, tylko nadaje fryzurze odpowiedni kształt i takstur...
Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? - Literatura psychologiczna Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?

Cena: 44.12 zł
Promocja z: 51.90
Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę......
Efekt Lucyfera - Psychoterapia Efekt Lucyfera

Cena: 67.51 zł
Promocja z: 69.00
Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę......
Couleur Caramel, Matujący Żelowy Podkład Couleur Caramel, Matujący Żelowy Podkład "Efekt GLAM MATT" nr 61

Cena: 82.16 zł
Żelowa konsystencja jest lekka i nie obciąża skóry, idealna dla cery mieszanej Innowacyjne wykorzystanie efektu GLAM MATT, aby skóra wyglądała naturalnie, bez płaskiego efektu Efekt wypoczętej, rozświetlonej, świeżej cery.  Idealne rozwiązanie dla wszystkich podsiadaczek cery mieszanej i......
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2016 CzaryMary.pl
CzaryMary.pl korzysta z technologii cookies, przeczytaj więcej na ten temat tutaj.
Mapa galerii: 1 | 2 | produkty niedostępne T
Stany Zjednoczone: koszt dostawy już od 47,90 zł!*
Aby sprawdzić koszt dostawy: (1) wrzuć produkty do CzaroMarowego koszyka,
(2) przejdź do Koszyka i (3) wybierzesz kraj dostawy paczki.
Super! Chcę zobaczyć CzaroMarowe Bestsellery >
* dla paczki o wadze do 1 kg. Pełny cennik kosztów dostawy znajdziesz również tutaj.