Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zdrowie i uroda
Kategorie
Nowości
Kontakt
INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 8-18
Bezpieczne zakupy
Zamknij [X]
Galeria
Ścieżki do domu
Ścieżki do domu
Galeria okno

Ścieżki do domu

Ocena: 5.0 (2 oceny) Zobacz recenzje »
Typ produktu Ilość stron: 250
Oprawa: Miękka
Dostępność:
24 godziny + czas dostawy
Cena rynkowa: 27.00
Nasza cena:

20.25

Taniej o: 6.75 zł ( 25 % )
Ilość
Dodaj do schowka

Opis książki

Ścieżki do domu
Do progu (99,00 zł) Darmowej Dostawy do kiosku Ruchu brakuje Ci 99,00 zł.
Sprawdź koszt dostawy

 • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 3,99 zł
 • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,99 zł
 • Odbiór paczki w paczkomacie od 9,99 zł
 • Paczka pocztowa (48h) od 10,99 zł
 • Kurier DPD od 12,99 zł

„Ścieżki do domu” to powstały w Indiach zbiór czterech opowiadań. Uchodźczynię z Tybetu, lekarkę z Toronto, odwiedzających Polskę emigrantów Marcina i Martę oraz urodzonego w mazurskim miasteczku chłopca łączą poszukiwania metaforycznej ścieżki do domu, która jest jednocześnie kluczem do spełnienia.

Ich duchowej podróży towarzyszą refleksje na temat ludzkiej egzystencji, przemyślenia dotyczące obecnego kształtu świata oraz filozoficzne dyskusje o tym, czym jest szczęście i skąd się ono bierze.

Książka to zbiór następujących, niepublikowanych wcześniej, opowiadań:

 • Konsultacja
 • Przestrzeń
 • Wczasy z jogą
 • Inaczej

Fragmenty książki:

Czwartek od samego początku obfitował w niespodzianki.

Podczas porannej praktyki zamiast medytacji Adrianna zaproponowała ćwiczenie w parach.
    ‒ Usiądź wygodnie, twarzą do swojego partnera lub plecami, jak wolisz – instruowała.

Ja i kobieta, z którą byłem w parze (czterdziestoletnia, jak się okazało, mimo iż na początku warsztatów wziąłem ją za studentkę), wybraliśmy drugą opcję.


    ‒ Weź głęboki oddech i zagłębij się w siebie. Rozluźnij ciało i skup całą swoją uwagę na sobie. Jeszcze nie rozszerzaj jej na partnera – przestrzegła. – Oddychaj spokojnie i głęboko. Powoli. Śledź z uwagą swój wdech i wydech, unoś się i opadaj wraz z nimi. Poczuj, jak wraz z wdechem energia wypełnia całe twoje ciało… Wpływa przez nozdrza, kieruje się w górę oraz w dół, zasilając każdą komórkę ciała… Gdy wydychasz, energia unosi się, ulatując z ciała przez czubek głowy. Tak. Właśnie tak. Dobrze – powiedziała, zupełnie jakby potrafiła zobaczyć, co dzieje się w naszych ciałach energetycznych. – Powtórz to kilka razy. Wdychaj pranę. Zasil swoją istotę energią, której pokłady są nieograniczone. Praktykuj przez chwilę sam, praktykuj sama.


    Oddychaliśmy uważnie. Z każdym wdechem czułem wyraźnie, jak wypełniam się radością, światłem i przyjemnym mrowieniem. Wykonywałem podobne techniki oddechowe już nie raz, nigdy jednak z towarzyszem. Czułem, jak moja świadomość się rozszerza i po kilku zaledwie oddechach ogarnia obszar znacznie większy niż moje ciało.


    ‒ Pięknie – pochwaliła Adrianna. –  A teraz pozwól swojej uwadze naturalnie zwrócić się ku towarzyszowi… Niech popłynie i ty popłyń razem z nią – poprosiła.


    Momentalnie granice mojego ciała zaczęły się zacierać i po chwili plecy, o które się opierałem, przestałem odczuwać jako coś odrębnego ode mnie. Właściwie przestałem je w ogóle odczuwać! Moja świadomość ogarnęła naszą dwójkę, jakbyśmy byli jednym organizmem, jedną istotą. To było bardzo silne i ekstatyczne doznanie, które poszerzyło granice mojego ja jeszcze bardziej, wciąż rosnąc i rosnąc w radosnej transcendencji. Nie doświadczyłem wcześniej niczego podobnego na taką skalę. Doświadczenie trudne do opisania…


    Gdy ćwiczenie dobiegło końca, odwróciliśmy się do siebie twarzami i uścisnęliśmy z wdzięcznością. Granice ciał zatarły się ponownie, tym razem z jeszcze większą siłą i tak całkowicie, że rozpuściło się we mnie wszelkie poczucie, iż istnieją jakiekolwiek ciała… Byłem jednym z Ulą, salą i wszystkimi w niej obecnymi, choć wcale tego tak nie postrzegałem! Nie czułem, by istniały jakiekolwiek odrębne elementy. Byłem niczym innym jak czystą świadomością istnienia… Jedyne słowo, które mogłoby oddać tę radość, to „Dom” – wróciłem do Domu. Po bardzo długim wygnaniu i tęsknocie zbyt silnej, by ją do siebie dopuścić, byłem z powrotem w Domu…

[Fragment opowiadania "Wczasy z jogą"]

Inny był tamten świat od naszego. Przepełniony dobrobytem i harmonią, stanowił urzeczywistnienie ludzkich marzeń o raju. Jego mieszkańcy nie znali głodu, nie brakowało im wody i nie nękały ich upały ani mrozy. Nie słyszeli o bezdomności, nie nawiedzały ich klęski żywiołowe i nigdy nic nie zostało im odebrane. Obce były im choroby, nie zetknęli się nigdy ze stanem zmęczenia, a słowo „śmierć” nie miało w ich słowniku odpowiednika. Nie wiedzieli, czym jest gniew, nie cierpieli z powodu tęsknoty, nie rozumieli pożądania i nigdy nie doświadczyli zazdrości.

Nie doświadczyli jednak również właściwości materii ani wszelkich przyjemności z nią związanych. Nie znali cudownej słodkości owoców dojrzewających latem w słonecznych sadach, nie potrafili wyobrazić sobie upajającego zapachu barwnych łąkowych kwiatów oraz nie mieli pojęcia, czym jest dotyk dłoni ukochanej osoby. Nie wiedzieli, jak to jest posiadać coś na własność, i nie rozumieli radości płynącej ze zdobycia czegoś. Nigdy nie tańczyli i nigdy nie śpiewali. Oni po prostu byli.
Ale to bycie wielu z nich wydawało się pozbawione sensu, i dlatego gdy tylko pojawiła się w ich świecie możliwość wykroczenia poza tę monotonną egzystencję, nie zawahali się z niej skorzystać, przybierając fizyczną formę w postaci ludzkiego ciała.

∞ ∞ ∞

Mieszkanie nie było duże, ale udało im się wyodrębnić w nim niewielki kącik dziecięcy. Dostarczone wczoraj łóżeczko stało już zmontowane, a na małym sosnowym regaliku piętrzyły się zakupione oraz otrzymane w ciągu ostatnich miesięcy zabawki. W niewielkiej szafce nad regałem leżały starannie poskładane ubranka, zaś na podwyższonym stoliku obok łóżeczka wdzięczyły się w kolorowych słoiczkach najrozmaitsze kremy i oliwki. Na razie tyle, a potem zobaczą, co jeszcze będzie im potrzebne. Nie byli zamożni, ale chcieli zapewnić dziecku możliwie najlepszy start. Długo na nie czekali…

Ona była pielęgniarką, zatrudnioną w państwowej przychodni. On – przedstawicielem handlowym jednego z pierwszych, zaistniałych na rynku po niedawnej zmianie systemu, prywatnych farmaceutycznych koncernów. Poznali się, gdy przecięły się ich służbowe drogi. Iwona miała wówczas lat dwadzieścia trzy, Krzysiek – dwadzieścia pięć. Dwa lata później pobrali się, co umożliwiło im zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, który wspólnym wysiłkiem spłacali. Gdy minęły kolejne dwa lata, zaczęli myśleć o powiększeniu rodziny, ale musiały upłynąć jeszcze trzy, zanim Iwonie udało się zajść w ciążę. I oto teraz kończy się wreszcie okres wyczekiwania. Niebawem przeżyją najszczęśliwsze chwile swojego życia, kiedy to ich oczom ukaże się malutki człowieczek – owoc miłości dwojga ludzi, za ich pośrednictwem i na ich podobieństwo stworzony.

Gdy w cichy niedzielny poranek Krzysiek przyniósł Iwonie śniadanie do łóżka, ona skrzywiła się nagle, odpychając tacę.


     ‒ Już czas – powiedziała. – Trzeba jechać.

∞ ∞ ∞


 „Mam dwie nogi i dwie ręce – klawo!” – pomyślał sobie. – „Tylko do czego ich używać? Wokół ciemno i nie widać żadnych przedmiotów. Innych, takich jak ja, też nie widać. No nic, zaczekam, może ktoś przyjdzie… Przecież chyba nie będzie tak do samego końca…”

Gdyby się nad tym dobrze zastanowić, to tak naprawdę nie czuł potrzeby zmiany swego położenia. Nie odnajdywał się jeszcze najlepiej w nowej sytuacji, ale jedno, co mógł stwierdzić, to że jest mu ciepło. I miękko. I błogo. Właściwie nie wydawał mu się ten stan jakoś szczególnie odmienny od poprzedniego, a w momencie gdy zapadał w głęboki sen, mógłby nawet stwierdzić, że stany te są względem siebie identyczne. Obecność snu w tym specyficznym świecie sprawiała, że czuł się jakby bliżej domu. Bezpieczniej – powiedziałby, gdyby umiał posługiwać się słowami wartościującymi.

Tak, sen przypominał mu bardzo jego bezforemną egzystencję. Dlatego na dalszy przebieg wydarzeń postanowił zaczekać właśnie pogrążony we śnie, szczególnie że znudziło mu się już trochę to wymachiwanie kończynami.

Wtem nagle jakaś potężna siła zaczęła go wciągać w mroczny, ciasny tunel, a po chwili zobaczył wokół siebie mnóstwo nieznajomych twarzy. I wtedy po raz pierwszy z jego ust wydarło się coś na kształt krzyku. Był przerażony!

[Fragment opowiadania "Inaczej"]
 

Przeczytaj dłuższy darmowy fragment książki "Ścieżki do domu"

Recenzje książki Ścieżki do domu - przeczytaj

opinie klientów:

Tomasz S. ( ... ) 2013-07-19 11:38:38, ocena: 5

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań.Głębokie treści filozoficzne. Polecam dla każdego..
Tomasz S. ( ... ) 2013-07-19 11:38:38, ocena: 5

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań.Głębokie treści filozoficzne. Polecam dla każdego..
Szczegóły książki Ścieżki do domu
 • Tytuł: Ścieżki do domu
 • Autor: Karolina Sarna
 • Wydawnictwo: Aks Anna Katarzyna Szentak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 250
 • Format: 14.0x20.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 62167002894KS
 • Język: polski
 • ISBN: 9788393677405
 • EAN: 9788393677405
 • Wymiary: 14.0x20.5x2 cm
Podobne produkty
Amulet ochrony domu - Runy na lusterku Amulet ochrony domu

Cena: 12.02 zł
Promocja z: 13.13
Skrypt runiczny wykonany na lustrze z możliwością umocowania go w dowolnym miejscu domu lub nad drzwiami wejściowymi. Napis składa się z run odala, wunjo, ansuz, laukaz i jeszcze jednej ansuz. Chroni dom przed kradzieżą, zalaniem, pożarem, urokiem, złą energią, zawiścią i brakiem miłości oraz......
Feng shui w twoim domu - Feng Shui Feng shui w twoim domu

Cena: 23.92 zł
Promocja z: 29.90
Feng shui w twoim domu to niezastąpiony poradnik dla każdego, kto chciałby, aby jego dom był miejscem przyciągającym szczęście, dobrobyt i pokój. Korzystając ze starożytnej chińskiej sztuki aranżacji wnętrz, zaczniesz żyć w harmonii z ziemią. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany, szczęśliwszy,....
Energetyczne oczyszczanie domu - Wicca, magia naturalna, czarostwo Energetyczne oczyszczanie domu

Cena: 23.75 zł
Promocja z: 25.00
Ta niewielka książeczka zawiera wskazówki, które pozwolą Ci oczyścić swój dom i poczuć się w nim tak wspaniale, jak nigdy wcześniej. Udzieli Ci się jego pozytywna atmosfera, która da Ci siłę i poczucie bezpieczeństwa. Prosty rytuał, składający się z sześciu łatwych kroków, pozwoli Ci skutecznie i......
Runa Othala - amulet ochronny dla domu, nieruchomości i komputerów - Runy z miedzi Runa Othala - amulet ochronny dla domu, nieruchomości i komputerów

Cena: 6.99 zł
Promocja z: 8.00
Znaczenie runy: bezpieczeństwo, spokojny dom, wrodzone talenty, prawo i porządek Potencjał, jaki runa ze sobą niesie: umiłowanie tradycji Wysokość: 3 cm Znak jednostronny Rzemyk GRATIS!!! Materiał: Stop Miedzi...
Magiczna Pani Domu - Czary i zaklęcia Magiczna Pani Domu

Cena: 25.73 zł
Promocja z: 34.30
Masz poczucie, że żyjesz w zwariowanym świecie i ciągłym biegu? Praca, dom, zakupy, dzieci – jesteś  tak zabiegana, że brakuje Ci czasu dla siebie. Autorka prezentuje ponad 300 zaklęć i rytuałów, które pomogą Ci stworzyć cudowny świat wokół siebie. Każdą codzienną czynność taką jak gotowanie,....
Powrót do swego wewnętrznego domu - Uzdrawianie duchowe Powrót do swego wewnętrznego domu

Cena: 30.40 zł
Promocja z: 38.38
"Książka mówi o destrukcyjnym wpływie na dorosłe życie krzywd doznanych w dzieciństwie. Prezentuje metody, dzięki którym można się od tego uwolnić. Zawiera opisy autentycznych przypadków i proponuje różne techniki terapeutyczne. Dzięki niej dowiesz się, jakich krzywd doznałeś na różnych etapach......
Butelka ochronna Pentagram wiedźmy - rytuał dla domu - Zestawy zaklęć magicznych Butelka ochronna Pentagram wiedźmy - rytuał dla domu

Cena: 72.75 zł
Promocja z: 75.00
Niepowtarzalna, magiczna i posiadająca ogromną moc ochronną Szklana Butelka w kształcie Pentagramu, która ma za zadanie ochronić dom i domowników przed niebezpieczeństwami. Obronić przed negatywną energią, zazdrością, zawiścią, złym okiem czy magicznymi rytuałami. A także złorzeczeniem, klątwami,......
Podróż do domu przypowieść Kryona - Przekazy z innych wymiarów Podróż do domu przypowieść Kryona

Cena: 29.25 zł
Promocja z: 39.00
"Podróż do domu. Przypowieść Kryona" to wspaniała książka o możliwościach duchowych człowieka. Książka, która daje szansę znalezienia odpowiedzi na szereg nurtujących pytań, jakie wciąż zadajemy sobie we własnym wnętrzu. Książka, dzięki której wielu ma możliwość odzyskać wewnętrzny spokój,...
Naturalna Pani Domu - Poradniki dla kobiet Naturalna Pani Domu

Cena: 25.73 zł
Promocja z: 34.30
Prawdopodobnie słyszałeś o zaletach popularnych produktów, takich jak soda oczyszczona, sól czy ocet, używanych do usuwania plam i czyszczenia. Połączenie ich z produktami ziołowymi, a w szczególności z olejkami eterycznymi, wzmacnia właściwości czyszczące i dodatkowo nadaje przyjemny, naturalny......
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2017 CzaryMary.pl
Mapa galerii: 1 | 2 T
Stany Zjednoczone: koszt dostawy już od 47,90 zł!*
Aby sprawdzić koszt dostawy: (1) wrzuć produkty do CzaroMarowego koszyka,
(2) przejdź do Koszyka i (3) wybierzesz kraj dostawy paczki.
Super! Chcę zobaczyć CzaroMarowe Bestsellery >
* dla paczki o wadze do 1 kg. Pełny cennik kosztów dostawy znajdziesz również tutaj.