Magiczne Bestsellery

  |  

Promocje

  |  

Horoskop

  |  

Salon wróżb i magii

  |  

Magiczny Blog

  |  

Kontakt / O nas

  |  

Koszty dostawy

Zdrowie i uroda
Kategorie
Nowości
Kontakt
INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 8-18
Bezpieczne zakupy
Zamknij [X]
Galeria
Tarocista nr 3(5)/2010
Tarocista nr 3(5)/2010
Galeria okno

Tarocista nr 3(5)/2010

Ocena: 5.0 (4 oceny) Zobacz recenzje »
Typ produktu Ilość stron: 90
Oprawa: miękka
Dostępność:
P R O D U K T   N I E D O S T Ę P N Y
Nasza cena:

19.99

PRODUKT NIEDOSTĘPNY Zapytaj o dostępność

Opis czasopisma

Tarocista nr 3(5)/2010
Do progu (29,00 zł) Darmowej Dostawy do kiosku Ruchu brakuje Ci 29,00 zł.
Sprawdź koszt dostawy

  • Odbiór paczki w kiosku Ruchu od 2,99 zł
  • Odbiór na stacji PKN Orlen od 8,70 zł
  • Odbiór paczki w paczkomacie od 8,70 zł
  • Odbiór paczki w placówce Poczty Polskiej od 8,70 zł
  • Paczka pocztowa (48h) od 10,70 zł
  • Kurier DPD od 12,70 zł
  • Kurier POCZTEX od 12,70 zł

Oddajemy w Wasze ręce piąty numer kwartalnika Tarocista. Cieszymy się, że nasze pismo skończyło pierwszy rok swojego istnienia, ale jednocześnie zastanawiamy się, dlaczego czas płynie tak szybko. Nie zatrzymamy go, ale możemy wykorzystać tak, jak potrafimy najlepiej, w czym karty mogą nam pomóc. Rozkładając tarotowy wachlarz kart widzimy mnóstwo propozycji: miłość, nauka, podróże, rodzina. Na wszystko przyjdzie czas, pytanie tylko kiedy? Tarot, w przeciwieństwie do astrologii, nie zawsze pokazuje, kiedy dokładnie nastąpią prognozowane wydarzenia. Arkana to nie kartki wyrwane z kalendarza. Problemem określania czasu w kartach zajęła się Izabela Podlaska, której artykuł na ten temat może być dobrym wstępem do większej dyskusji na ten temat.

Nasze pismo rośnie, a my i Czytelnicy wraz z nim. Każdemu, kto chciałby swój dzień urodzin uczcić szczególną tarotową sesją, proponujemy rozkłady kart opracowane specjalnie na urodziny. Wśród innych tekstów znajdziecie recenzje, kolejny artykuł Izabeli Podlaskiej z cyklu o kartach bramach, a także rozkłady poświęcone samochodom. Sporo uwagi poświęciliśmy uciekającym z talii kartom, bo wielu tarocistom zdarzyła się przykra historia, gdy zgubili lub zniszczyli część talii. Co wtedy robić? Nie panikować, tylko przeczytać nasz poradnik.

Kto czasu przeszłego się nie boi i lubi zagłębić się w historię, że pewnością doceni artykuł Jana Witolda Suligi na temat niezwykłych renesansowych kart zwanych Tarotem Mantegni. Ich pełna elegancji i ukrytych znaczeń struktura może być dobrym impulsem do własnych dociekań i medytacji. Jesteśmy zaszczyceni, że tak znakomity autor jak Jan Witold Suliga, pojawił się na naszych łamach. O początkach tarota i jego związkach z hermetyzmem porywająco pisze Piotr Gibaszewski.

Piotr był jednym z wykładowców na I Festiwalu Tarocisty, który odbył się 16 października w Warszawie. Nasze spotkanie z Czytelnikami trwało cały dzień, a z wieloma osobami nadal korespondujemy. Dziękujemy za wszystkie opinie na temat kwartalnika, jakimi się z nami podzieliliście i prosimy o więcej! Podczas I Festiwalu rano odbyły się dwa warsztaty: „Matki, żony, kochanki” Izabeli Podlaskiej na temat kobiecych postaci w tarocie oraz mój warsztat „Krzyż Celtycki w praktyce” na temat konstrukcji i działania jednego z najstarszych rozkładów. Po południu odbyły się cztery wykłady: „Tarot i archetypy” Piotra Gibaszewskiego, „Jak zostać tarocistą” Izabeli Podlaskiej, „Karty przemiany” Sylwestra Bandury i mój wykład „Tarot – narzędzie magiczne czy psychologiczne”. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Festiwalu i już zapowiadamy następy, który odbędzie się 26 marca 2011 roku w Warszawie. Rezerwujcie czas, a bieżące informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej www.tarocista.com

Niech arkan Słońce, który dokładnie opisuję w tym numerze, rozświetli Wam mroki tegorocznej zimy i ogrzeje Was podczas lektury naszego pisma!

Miłosława Krogulska, redaktor naczelna

Spis treści
Numer 3(5)2010, 90 stron. Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

AKTUALNOŚCI
3 Nowości wydawnicze

NAUKA TAROTA
5 Karta Cesarz
Symbolika i znaczenie interpretacyjne wielkiego arkanu Cesarz. Cesarz jest kartą władzy i rozumu. Jest drugim mężczyzną, którego na swojej drodze spotyka Głupiec. Jest dla niego ziemskim ojcem. Uczy go życiowych reguł, samodzielności i odpowiedzialności.

7 Dwór Denarów
Karty z Dworu Denarów sprowadzają nas na ziemię i kierują naszą uwagę na konkretne życiowe sprawy. Jeśli jakaś karta z tego dworu pojawi się w rozkładzie, to znak, że albo mamy czegoś za mało, albo czegoś za dużo. Od tego, co zrobimy z naszym stanem posiadania, zależy nasze ziemskie życie.

9 Tarotowe przesądy
Tarot najbardziej ze wszystkich dziedzin magii i wróżbiarstwa obrósł licznymiprzesądami. Laicy powtarzają je między sobą i utwierdzają się w przekonaniu, że karty są domeną czarnych mocy. Przesądy najczęściej dotyczą pory wróżenia, dotykania kart i ich przechowywania. Miłosława Krogulska omawia dwa z nich: czy dziękować za wróżbę i czy trzymać wróżbę w sekrecie?

11 Tasowanie i losowanie kart
Tasować i losować karty można na wiele sposobów. My przedstawiamy kilka z nich. Te dwie czynności i to, co się podczas nich dzieje, mogą też nam dużo powiedzieć o problemie, z jakim przyszedł do nas klient.

14 Niepełna talia
Czy talia, z której zginęła karta, może nam jeszcze do czegoś się przydać? Przedstawiamy ciekawą wróżbę z niepełnej talii.

TAROT W PRAKTYCE
22 Czas w tarocie
Tarot jest narzędziem, które służy nie tylko do analizy naszej obecnej sytuacji i do badania naszych relacji z innymi ludźmi. To, co najbardziej nas interesuje, kiedy wróżymy, to odpowiedź na pytanie, kiedy coś się zdarzy. Przedstawiamy kilka skutecznych metod na określenie czasu za pomocą kart tarota.

30 Karty Bramy cz. 3
W kolejnej części cyklu poświęconego kartom bramom Izabela Podlaska analizuje znaczenie Piątki i Ósemki Kielichów. Prezentuje też autorski rozkład Miłosny żal oparty o symbolikę karty Piątka Kielichów. Kielichy pokazują nam, jakie emocje i relacje z ludźmi są dla nas ważne. W Dworze Kielichów są dwie karty bramy: Piątka i Ósemka. Pokazują te momenty w naszym życiu, kiedy musimy podjąć trudną decyzję dotyczącą naszych uczuć i partnera.

HISTORIA
38 Karta Słońce
Miłosława Krogulska prezentuje różne wyobrażenia karty Słońce w historycznych tarotach oraz magiczne, astrologiczne i wróżebne znaczenie karty Słońce. Przedstawia też autorski rozkład Słońce, oparty o drogę Słońca na wielkich arkanach tarota.

52 Tarot Mantegni
Jan Witold Suliga opisuje dzieje i znaczenie jednej z najbardziej oryginalnych i tajemniczych talii tarota.

56 Hermetyczne korzenie tarota
Piotr Gibaszewski robi przegląd hermetycznych inspiracji twórców tarota. Historia tarotowego misterium przypomina mechanizm tworzenia się legend i opowieści związanych z sukcesją wtajemniczenia, które jest przekazywane przez całe pokolenia, poprzez liczne tajemne szkoły, zakony, stowarzyszenia i ezoteryczne nurty.

62 Czy tarot pochodzi z Egiptu?
Pochodzenie tarota ginie w mrokach dziejów. Historycy do dziś spierają się, kto wynalazł karty tarota i kiedy zaczęły być używane do celów wróżebnych. Wiele osób do dziś uważa, że tarot pochodzi z Egiptu i tam trzeba szukać jego prawdziwych korzeni. Czy mają rację i skąd w ogóle wziął się ten pomysł?

ROZKŁADY
64 Samochód i prawo jazdy
Tarot i samochody tylko na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego, bo wróżby dotyczyć mogą każdej dziedziny życia. Kiedy mamy trudności w wyborze samochodu, zdajemy egzamin na prawo jazdy, czy szukamy rzetelnego warsztatu, możemy rozłożyć karty i poszukać w nich znaczeń, które łączą się z motoryzacją. Każdemu rozkładowi towarzyszy przykład interpretacji.

Rozkład 1 - Samochód z przeszłością
Rozkład 2 - Trudny wybór
Rozkład 3 - Gwiazda – czy kupować teraz?
Rozkład 4 - Kiedy na kurs?
Rozkład 5 - Egzamin

75 Tarot na urodziny
Dzień urodzin to szczególna okazja, aby podsumować nasze dokonania i zastanowić się, co będzie nas czekać w nadchodzących miesiącach. Każdemu, kto chce uczcić swoje urodziny sesją z tarotem lub będzie kładł karty dla jubilata, polecamy rozkłady sprawdzone w praktyce przez redakcję Tarocisty. Każdemu rozkładowi towarzyszy przykład interpretacji.

Rozkład 1 - Dwanaście kart
Rozkład 2 - Korona urodzinowa
Rozkład 3 - Koło roku
Rozkład 4 - Przyjęcie
Rozkład 5 - Prezent

Zapowiedzi

Recenzje czasopisma Tarocista nr 3(5)/2010 - przeczytaj

opinie klientów:

Liczba recenzji: 4
Malgorzata T. ( ... ) 2011-05-12 21:43:05, ocena: 5

Ten numer Tarocisty rowniez polecam.Tu akurat zainteresowal mnie dzial-Czas w Tarocie :)) I zawsze najwyzsza liczba punktow dla produktu/ów i dla Sklepu..
Aleksandra D. ( ... ) 2011-04-19 08:46:10, ocena: 5

Warto robić zakupy w sklepie Czary Mary za ich atrakcyjne ceny i szybką dostawę!!!!!!!! Polecam sklep na 100%!!!!!!!.
Malgorzata T. ( g...@interia.eu ) 2011-05-12 21:43:05, ocena: 5

Ten numer Tarocisty rowniez polecam.Tu akurat zainteresowal mnie dzial-Czas w Tarocie :)) I zawsze najwyzsza liczba punktow dla produktu/ów i dla Sklepu..
Aleksandra D. ( A...@wp.pl ) 2011-04-19 08:46:10, ocena: 5

Warto robić zakupy w sklepie Czary Mary za ich atrakcyjne ceny i szybką dostawę!!!!!!!! Polecam sklep na 100%!!!!!!!.
Szczegóły czasopisma Tarocista nr 3(5)/2010
Podobne produkty
Tarocista nr 1(3)/2010 - Tarot - książki Tarocista nr 1(3)/2010

Cena: 19.99 zł
Najnowszy numer kwartalnika "Tarocista" (zima 2010, nr 1(3)/2010). Numer zawiera 100 stron - o 10 więcej niż poprzednie numery. Cieszymy się, że możemy oddać w wasze ręce trzeci numer Tarocisty. Za oknem panuje zima, jakiej od lat w Europie nie widzieliśmy. Jako tarociści staramy się wznosić ponad.....
Tarocista nr 1 (15) 2013 - Tarot - książki Tarocista nr 1 (15) 2013

Cena: 19.99 zł
W numerze prezentujemy szczegółową analizę kart Umiarkowanie i Diabeł. To karty o przeciwnej sobie dynamice, symbolice i znaczeniu. Kiedy spotykamy je w rozkładzie, trudno jednoznacznie je zinterpretować. Katarzyna Bigusz-Żebrowska i Izabela Podlaska-Konkel przybliżają nam konteksty i znaczenie......
Tarocista nr 17 - Książki o wróżeniu Tarocista nr 17

Cena: 19.99 zł
W 18 numerze "Tarocisty" poznasz dzieje i symbolikę Tarota kabalistycznego Oswald Wirtha, która miała decydujący wpływ na powstanie najsłynniejszych talii tarota. Przeczytasz o symbolice Dwójek i karty Wieża. Zapoznasz się z rozkładami na podróż i do analizy charakteru. Dowiesz się też o......
Sklep prowadzony przez Glosel sp. z.o.o. sp.k., ul. Kolejowa 12E/3, 15-701 Białystok
Copyright © 2004-2017 CzaryMary.pl
CzaryMary.pl korzysta z technologii cookies, przeczytaj więcej na ten temat tutaj.
Mapa galerii: 1 | 2 | produkty niedostępne T
Stany Zjednoczone: koszt dostawy już od 47,90 zł!*
Aby sprawdzić koszt dostawy: (1) wrzuć produkty do CzaroMarowego koszyka,
(2) przejdź do Koszyka i (3) wybierzesz kraj dostawy paczki.
Super! Chcę zobaczyć CzaroMarowe Bestsellery >
* dla paczki o wadze do 1 kg. Pełny cennik kosztów dostawy znajdziesz również tutaj.