Numerologia, kabała, Tarot, symbolika

www.czarymary.pl

Magiczne Bestsellery   |   Promocje   |   Czaromarowy Horoskop   |   Salon wróżb i magii   |   Magiczny Blog   |   Kontakt / O nas
Kategorie
Nowości

Kontakt

INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 9-18
Zamknij [X]
Galeria
Numerologia, kabała, Tarot, symbolika - Alke Harald

Numerologia, kabała, Tarot, symbolika - Alke Harald

Galeria okno

Numerologia, kabała, Tarot, symbolika

Autor: Alke Harald

Ocena: (Brak ocen)
Typ produktu Ilość stron: 197
Dostępność:
P R O D U K T   N I E D O S T Ę P N Y
Do darmowej dostawy dowolnym sposobem brakuje Ci 199.00 zł.

Opis książki Numerologia, kabała, Tarot, symbolika - Alke Harald

Każdy z nas urodził się w nieprzypadkowym czasie. Określone wibracje z danego momentu mają ogromny wpływ na nasze życie i potencjał. Wykorzystując nasze imię i datę urodzenia możemy stworzyć dokładny obraz nas samych - określić mocne i słabe strony, wyznaczyć obszary naszych zainteresowań, wskazać dziedziny, w których mamy szansę odnieść sukces i ludzi, z którymi możemy stworzyć udany związek.

Książka ukazuje wzajemne zależności między różnymi dziedzinami wiedzy - numerologią, kabałą, tarotem i symboliką. Umiejętność postrzegania wewnętrznych powiązań pomiędzy tymi obszarami pozwala lepiej wykorzystywać tę wiedzę w praktyce, ułatwiając podejmowanie dobrych decyzji, wybranie odpowiedniego partnera i zrealizowanie marzeń.

Fantastyczna lektura obowiązkowa dla każdego numerologa, tarocisty, ezoteryka czy okultysty!

Fragment książki:

Numerologia była początkiem matematyki, jaką znamy dziś. W starożytności ludzie widzieli stale wewnętrzne i zewnętrzne zależności w otaczającym ich świecie. Wszystko, co się zdarzało, było przyporządkowane określonym siłom natury, bogom, demonom i oczywiście gwiazdom.

Do tego potrzebne były proste, zrozumiałe symbole. W ten sposób można było przekazywać doświadczenia bez konieczności, by każdy człowiek dopiero musiał doświadczać czegoś sam, jak w zamierzchłych czasach! Jeśli dziś przeczytamy w książkach, co inni ludzie przeżyli i czego dowiedzieli się przed nami, możemy posłużyć się tym i nie musimy koniecznie powtarzać starych błędów lub cierpieć bolesnych doświadczeń tylko dlatego, że nie znaliśmy tych ludzi osobiście.
Najstarsza księgowość istniała już więc w starożytnych Indiach dokładnie 8 000 p.n.e. starożytni Asyryjczycy i Persowie byli na pewno tak samo inteligentni i nie możemy podejrzewać ich o braki w wiedzy tylko dlatego, że ich biblioteki zostały w większości zniszczone. Łupem płomieni padło podczas pożaru biblioteki w Persepolis przynajmniej 6000 doskonale wyprawionych skór bydlęcych, gęsto zapisanych tajną wiedzą perskich kapłanów. Według innych historycznych danych miałoby to być nawet 20000 skór bydlęcych. Nawiasem mówiąc, kapłani starożytnej Persji z epoki kulturalnej boga słońca Ahura Mazda nosili miano lub tytuł „Magusa”. Od niego pochodzi dziś pojęcie maga, jak również późniejsze łacińskie pojęcie magnus, wielki.

Największa i najstarsza nam znana księgowość pochodzi z Babilonii. Posiadano wymyślne pismo klinowe, wszechstronną astrologię, znano bilans księgowy, istniały systemy bankowy i kredytowy. Człowiekowi żyło się wtedy lepiej niż dziś. Najwyżsi kapłani i król zabronili mianowicie prawem wymierzania procentu lichwiarskiego wyższego niż 15% lub wyższych podatków. Nasz rząd i cały aparat bankowo-urzędniczy powinny sobie to dziś wziąć do serca.

Możemy więc wyjść z założenia, że pismo i cyfry zostały przekazane z wczesnej kultury atlantyckiej, która zaginęła dość dokładnie 10 500 lat p.n.e., do wczesnej kultury południowoindyjskiej i stamtąd rozszerzyła się we wszystkich kierunkach. Tajemnice astrologii, umiejętność czytania w gwiazdach, by odnaleźć własną drogę, do nawigacji na morzach bez kompasu i pragnienie odczytania przyszłości, były istotnymi powodami do stworzenia pisma. Dołączyła do nich konieczność kontroli kwitnącego handlu. Z nich powstała księgowość oraz system kredytowo-pieniężny.

Z tego powodu powstały więc w czasach starożytności znaki symboli, pismo i cyfry. Kultura Egipcjan była przynajmniej tak samo rozwinięta jak babilońska. Była udaną mieszanką gospodarki planowej i wolnorynkowej. Starożytni Grecy przyszli dopiero dużo później. Nie mieli cyfr i używali liter również jako cyfr. Przyjęli alfabet Fenicjan i zmienili go. Żydzi przypisywali każdej literze wartość liczbową. Spowodowało to spory zamęt u późniejszych tłumaczy. Im mniej tłumaczy z późniejszych stuleci orientowało się w magii i pojmowaniu natury u starożytnych ludów, tym bardziej wątpliwe były niektóre tłumaczenia. Wrócimy do tego później bardziej szczegółowo.

Przy tym, co dziś znamy jako numerologię, chodziło o wycinek wielkiej, starej nauki magicznej. Ponieważ wówczas, kiedy cała wiedza ludzkości znajdowała się w rękach szamanów, magów i kapłanów, odczuwano również cały czas siły działające w symbolu lub poprzez symbol.
Każdej liczbie przyporządkowywano więc jedno ciało niebieskie. Gwiazdy i planety były i są również dziś wskazówkami nadrzędnych sił, które na nas wpływają. Badanie i zastosowanie tych zależności nazywamy o długiego czasu astrologią, ponieważ w działaniu ciał niebieskich tkwi wewnętrzna logika.

Numerologia mówi, że wszystko, co stoi pod znakiem określonej cyfry, jest przyporządkowane określonemu ciału niebieskiemu. Jeśli używamy identycznego opisu, to w zdarzeniu bądź rzeczy musi tkwić coś identycznego!

Numerologia redukuje już cały wszechświat do określonych, elementarnych jednostek. W tym względzie droga poznawcza numerologii jest więc w najwyższym stopniu nowoczesna: wykazuje ona paralele do sposobu myślenia fizyków kwantowych. Fizycy kwantowi uznają, że wszystko jest stworzone z takich samych małych cząsteczek. Jeśli wszystko rozpadnie się na takie same cząsteczki, na cząsteczki subelementarne, kwarki, można się zastanawiać, dlaczego z jednej zbieraniny kwarków otrzymujemy raz skałę, a raz człowieka. Istnieje zresztą 8 różnych kwarków (cząstek subelementarnych).
Istnienie tych cząstek elementarnych, z których składa się każdy rodzaj materii, spisane zostało już około 1 500 r. p.n.e. w pierwszych indyjskich zapiskach (Upanishady). Fakt, że Hindusi ery nowożytnej przeszli do spisywania swojej wiedzy dopiero przed 3 500 lat, nie jest w żadnym bądź razie świadectwem zubożenia umysłowego. Zwyczajem w Indiach było, że nauczyciel znał na pamięć całą swą wiedzę w formie wersetów i swoim uczniom przekazywał najpierw tajemnice wiedzy o wibracjach, specjalną część jogi (Nada Brahma i dźwięk Akshara), by przedstawić im swą wiedzę. W momencie spisania Mahabharata liczyła ok. 380 000 wersetów, każdy po 4-6 linijek. Mistrzowie znali ją na pamięć. Dziś jest to 384 000 wersetów. W ostatnich 3 500 lat dodano więc 4000 wersetów. Mniej więcej jeden na rok.

Alchemicy, którzy również rozpoznają wszystko we wszystkim, mieli takie same przekonania. Naukę, że wszystko jest zawarte we wszystkim, odnajdujemy spisaną w Chinach już przed ok. 3000 lat. W roku 1400 n.e. europejscy alchemicy donoszą o tym samym. Ich punktem wyjścia była wiedza Arabów i Żydów. Arabowie i Żydzi swą wiedzę mieli z Babilonu i Egiptu. Nie możemy mówić o szczególnych osiągnięciach lub samodzielnym systemie naukowym ani u Arabów, ani u Żydów. Przejęli je tylko od poprzednich wyżej rozwiniętych kultur. Nauka o „wszystkim we wszystkim” znana była wielkim mędrcom, obojętne z którego rozwiniętego kręgu kulturowego pochodzili. Numerologia i pomysł, że wszystko zbudowane jest z małych cząstek, pojawiają się we wszystkich rozwiniętych kulturach ludzkości.

Stron: 200

CzaroMarowe Rozmaitości

Interpretacja Tarota - Tarot - książki
Interpretacja Tarota
35.91 zł 39.90 zł
10%
Oszczędzasz
Wybielacz 500g, Eko Mama - Pranie
Wybielacz 500g, Eko Mama
16.72 zł 17.60 zł
5%
Oszczędzasz
Karty Archaniołowie - Archangels - Wróżenie z kart
Karty Archaniołowie
66.51 zł 73.90 zł
10%
Oszczędzasz
Jak stosować runy na co dzień - Runy
Jak stosować runy na co
22.00 zł 29.00 zł
24%
Oszczędzasz

Recenzje książki Numerologia, kabała, Tarot, symbolika - Alke Harald

Liczba recenzji: 0

Szczegóły książki Numerologia, kabała, Tarot, symbolika - Alke Harald

 • ISBN: 837377081X
 • Autor: Alke Harald
 • Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
 • Tytuł: Numerologia Kabała Tarot Symbolika
 • Ilość stron: 197
 • Format: 14.0x20.0cm
 • Oryginalny tytuł: NUMEROLOGIE KABALLAH TAROT SYMBOLIK
 • EAN: 9788373770812
 • Tłumacz: Słotwińska Izabela
 • Rok wydania: 2004
 • Oprawa: Miękka
 • Model: astro112

Podobne produkty

Pozłacany Tarot (Gilded Tarot) Ciro Marchetti - Wydania polskie Pozłacany Tarot (Gilded Tarot) Ciro Marchetti

Cena: 87.30 zł
Promocja z: 97.00
WITAMY W PRADAWNYM ŚWIECIE MAGII I CUDÓW. Mity, baśnie i legendy od wielu wieków są ważnym, ponadczasowym elementem magicznego królestwa wyobraźni, znajdującego się gdzieś pomiędzy fantazją a rzeczywistością. Pozłacany Tarot zachęca do zbadania tego zaczarowanego świata, gdzie odwieczne symbole i......
Osho Zen Tarot - Wydania polskie Osho Zen Tarot

Cena: 59.54 zł
Promocja z: 100.80
Najczęściej kupowany tarot na świecie. Klasyczne karty tarota (arkana wielkie i cztery kolory arkan małych) wzbogacone o kartę Mistrza symbolizującą wyjście poza wszelkie ograniczenia. Karty o wspaniałej kolorystyce i głębokiej symbolice (prace nad talią trwały ponad sześć lat). Do każdej karty......
Tarot. Podstawy - A. A. Chrzanowska - Tarot - książki Tarot. Podstawy - A. A. Chrzanowska

Cena: 33.00 zł
Po jedenastu latach od wydania swojej pierwszej książki o Tarocie, Alla Chrzanowska przedstawia nowe kompendium wiedzy o znaczeniach kart Tarota. Omawia symbolikę każdej karty Tarota w położeniu prostym i odwróconym, podaje typowe dla karty osoby i sytuacje. W książce znajdziemy poradnik jak....
Numerologia karmiczna DVD - Emma Lange - Numerologia Numerologia karmiczna DVD - Emma Lange

Cena: 74.25 zł
Promocja z: 99.00
Niniejsze video szkoleniowe stanowi zapis z przebiegu warsztatu szkoleniowego „Numerologia karmiczna”, który został przeprowadzony przez Emmę Lange, specjalistkę w dziedzinie numerologii i ezoteryki. Na potrzeby nagrania z warsztatów wyłowiono zapis najcenniejszej wiedzy, dzięki której.....
Tarot Marsylski po polsku z książką - dla początkujących - Wydania polskie Tarot Marsylski po polsku z książką - dla początkujących

Cena: 49.50 zł
Skład zestawu: talia 78 kart Tarota Marsylskiego + podręcznik dla początkujących Tarocistów zapakowane w tekturowe pudełko. Tarot Marsylski - czyli jedna z najstarszych talii kart Tarota - po polsku, w zestawie z książką Tarot dla Początkujących. Ciekawy zestaw dla osób chcących nauczyć się Tarota,....
Boski Tarot - Marchetti Ciro - Tarot Ezoteryczny Boski Tarot - Marchetti Ciro

Cena: 101.23 zł
Promocja z: 119.10
Talia 78 kart z podręcznikiem i woreczkiem do kart Oto najpiękniejsza talia, jaka wyszła spod ręki wybitnego artysty. Owoc ponad trzech tysięcy godzin pracy i zarazem jego pierwszy autorski Tarot. Zaskakujący bogactwem detali, śmiałą kreską, głębią kolorów i kunsztownymi złoceniami każdej karty.......
Tarot of Dreams - Tarot Snów - Ciro Marchetti - Wydania polskie Tarot of Dreams - Tarot Snów - Ciro Marchetti

Cena: 112.87 zł
Promocja z: 129.90
Witamy w świecie snów...   Tarot, który masz przed sobą, jest niczym echo, wspomnienie snów zbiorowych z czasów, gdy znaczenie snów było o wiele większe niż dziś. Karty Tarota Snów przypominają nam o baśniach, mitach, legendach, fikcyjnych i historycznych postaciach, miejscach i przedmiotach, które....
Rider Waite Tarot Pocket, wydanie polskie - Tarot Ezoteryczny Rider Waite Tarot Pocket, wydanie polskie

Cena: 33.25 zł
Promocja z: 35.00
Karty Rider Waite to najpopularniejsza i najszerzej opisana w literaturze talia kart Tarota. Prosta i bardzo czytelna symbolika, wraz z Małymi Arkanami przestawionymi w formie łatwych do zinterpretowania obrazków stanowią o atrakcyjności tej talii zwłaszcza do nauki Tarota. Rider Waite Tarot to......
Tarot Dla Każdego + Rider Waite Tarot = SUPER PROMOCJA! - Tarot - książki Tarot Dla Każdego + Rider Waite Tarot = SUPER PROMOCJA!

Cena: 61.74 zł
Promocja z: 68.6
Wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą szybko i skutecznie nauczyć się wróżenia z kart Tarota! Najpopularniejsza talia kart Tarota - talia Rider Waite i do tego po polsku oraz wspaniała książka do szybkiej nauki Tarota - Tarot dla Każdego - autorstwa Hajo Banzhafa - w zestawie ta...