Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Magiczne Bestsellery   |   Promocje   |   Czaromarowy Horoskop   |   Salon wróżb i magii   |   Magiczny Blog   |   Kontakt / O nas
Kategorie
Nowości

Kontakt

INFOLINIA
801 011 078
+48 85 674 36 19
pn-pt w godz. 9-18
Zamknij [X]
Galeria
Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Galeria okno

Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Ocena: (Brak ocen)
Dostępność:
5-7 dni + czas dostawy
Nasza cena: 16.00
Ilość
Dodaj do schowka
Koszty dostawy już od 7.00 zł. Darmowa dostawa od 199 zł.

Opis kadzidełka Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana – kłącza

Nard jest aromatyczną walerianą występującą głównie w Himalajach oraz w wysokich górach Chin i Japonii. Jej naturalne siedliska występują na wysokości powyżej 3000 m .n.p.m. Korzenie od pradawnych czasów są zbierane i wykorzystywane jako kadzidło lub poddawane są ekstrakcji olejków eterycznych.

Stymulujący aromat korzeni był ceniony już w starożytnym Egipcie. Nard pojawia się też w Pieśni Salomona gdzie jest utożsamiany z żeńskim erotyzmem. W wymiarze medycznym jest wykorzystywany do regulacji kobiecego cyklu.

W ajurwedzie nard jest stosowany w leczeniu histerii oraz zaburzeń neurologicznych. Palenie nardu jest bardzo korzystne w stanach nadmiernego pobudzenia emocjonalnego oraz w bezsenności; stanowi kluczowy składnik receptur wielu kadzideł.

Aromat nardu określa się jako ogrzewający, drzewny z piżmową podnutą. Wzmacnia receptory, potęguje cielesne doznania, rozszerza świadomość. Komponuje się doskonale z mirrą oraz olibanum.

Energia nardu promieniując siłą i opanowaniem umiejscawia nas / centruje na solidnym fundamencie naszej wewnętrznej rzeczywistości.


Opakowanie zawiera 60g drobno mielonych kłączy Nardostachys jatamansi.
Na średniej wielkości pokój wystarcza mała szczypta, ok. 0,1-0,2g (!).

UWAGA! PROSZĘ EKSPERYMENTOWAĆ ZE ŚLADOWYMI ILOŚCIAMI W RAZIE POTRZEBY ZWIĘKSZAJĄC DAWKI - NIE ODWROTNIE!!! ZBYT DUŻE STĘŻENIE W PRZYPADKU NIEKTÓRYCH KADZIDEŁ NATURALNYCH MOŻE DAĆ EFEKT ODWROTNY DO ZAMIERZONEGO, WRĘCZ ODSTRĘCZAJĄCY. PROSZĘ STOSOWAĆ DEWIZĘ "MNIEJ JEST WIĘCEJ". INTUICJA BĘDZIE PAŃSTWA NAJLEPSZYM DORADZCĄ.

Technika "Spalania" Kadzideł Sypkich

Najczystszą i najbardziej pierwotną postacią kadzideł są skruszone wyschnięte części roślin lub substancje pochodzenia mineralnego (bursztyn, turkus, korale, etc.). Pomimo swoich bezspornych walorów ich postać (sypka) często zniechęca potencjalnych użytkowników. Faktycznie, węgiel trybularzowy wykorzystywany do palenia kadzideł w pomieszczeniach o dużej kubaturze, może budzić pewne wątpliwości jeśli będzie stosowany w niskich pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza kilkunastu metrów kwadratowych. Węgiel trybularzowy jest impregnowany azotanem potasu (saletrą potasową) co powoduje jego natychmiastowy zapłon, niestety ma to też wpływ na jakość inhalacji w naszych, z reguły nie dużych, mieszkaniach. Co więcej, węgiel drzewny daje bardzo wysoką temperaturę co powoduje zbyt szybkie spalanie się kadzidła (część olejków eterycznych ulegnie spaleniu). Rozwiązanie powyższego problemu jest zawarte w tradycji ludów pierwotnych, które często "spalały" kadzidła na rozgrzanych kamieniach. Ich temperatura jest minimalnie niższa od temperatury zapłonu kadzideł. Tym samym olejki eteryczne mogą zostać uwolnione w całości, a same zioła ulegają nie tyle spaleniu co wyprażeniu.

Oczywiście rozgrzewanie kamieni w mieszkaniach nie jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem, dlatego też proponujemy proste urządzenie będące doskonałym substytutem powyższego mechanizmu. Składa się ON z trzech elementów: specjalnych szczypczyków, podgrzewacza z pszczelim woskiem oraz aluminiowej „skorupki” podgrzewacza , w którym kadzidło ulega wyprażaniu.

Atutem powyższego podejścia jest możliwość płynnej regulacji prędkości wyprażania przez zmienianie odległości aluminiowej czarki od płomienia. W momencie gdy uznamy, że została uwolniona odpowiednia ilość olejków proces możemy natychmiast przerwać.

Dzięki doskonałemu przewodnictwu cieplnemu aluminium cały proces trwa zwykle kilkanaście – kilkadziesiąt sekund, a zużycie samego kadzidła jest znacznie niższe (przykładowo na pomieszczenie ok. 12 m2 wystarczy 0,2 (!) grama białej szałwii).

Użycia podgrzewacza z woskiem pszczelim oprócz oczywistych walorów zdrowotnych, skutkuje podniesieniem temperatury płomienia (w porównaniu z podgrzewaczem parafinowym), jak i wydłuża żywotność (czas spalania) samego podgrzewacza.

Produkty kupowane razem

CzaroMarowe Rozmaitości

Uzdrawianie z aniołami - Karty, książki
Uzdrawianie z aniołami
25.41 zł 29.90 zł
15%
Oszczędzasz
Świeca kobieta czarna naturalny wosk – magia ochronna, oczyszczająca, odblokowująca - Świece do rytuałów
Świeca kobieta czarna
23.75 zł 25.00 zł
5%
Oszczędzasz
Głosy aniołów - Karty, książki
Głosy aniołów - Tuan Laura
27.00 zł 30.00 zł
10%
Oszczędzasz
Runiczne rozkłady wróżebne - Runy
Runiczne rozkłady wróżebne
21.85 zł 23.00 zł
5%
Oszczędzasz

Recenzje kadzidełka Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

Liczba recenzji: 0

Szczegóły kadzidełka Nard (Nardostachys jatamansi), waleriana 60g

  • Model: nepal_SKH016

Produkty w promocji

Drewniana okrągła podstawka na kadzidełka zdobiona postacią Budd - Kadzidlane akcesoria
Drewniana okrągła podstawka
3.53 zł 7.21 zł
51%
Oszczędzasz
Kadzidełka Stamford Premium - zapach egipskiego piżma - Kadzidełka aromatyzowane
Kadzidełka Stamford Premium
2.09 zł 4.77 zł
56%
Oszczędzasz
Kadzidełka Impression o zapachu egzotycznym - zestaw prezentowy - Kadzidełka aromatyzowane
Kadzidełka Impression
6.99 zł 16.50 zł
58%
Oszczędzasz
Kadzidełka Stamford - zestaw 6 pudełek - Nastrojowe - Kadzidełka aromatyzowane
Kadzidełka Stamford - zestaw
12.90 zł 16.50 zł
22%
Oszczędzasz

Podobne produkty

Pudina (Mentha spicata) 60g - mięta - Kadzidła sypkie Pudina (Mentha spicata) 60g - mięta

Cena: 12.00 zł
Znanych jest ok. 40 gatunków mięty(oraz duża ilość mieszańców międzygatunkowych), z czego w Polsce występuje dziewięć. W ajurwedzie stosowana w dolegliwościach gastrycznych, nudnościach, kaszlu, przy wysokiej temperaturze. W Indiach miętę często sprzedaje się w formie pudin Hara, tj. w...