|
|
||
|
||
Amulety i talizmany
Kamienie szlachetne
Wisiorki
Kamienie do pracy z czakrami (zestaw 8 kamieni)| Kategorie | ||
|
|
||
| Nowości | ||
| Zamknij [X] |
|
Galeria
|
|
|
|
|
Zazwyczaj dostrzegamy piękno kamieni szlachetnych, ale rzadko zastanawiamy sie nad tym, czy takie kamienie mogą do czegoś służyć. Prawda jest taka, ze każdy minerał posiada dość intensywne (w zależności od rodzaju minerału) POLE ENERGETYCZNE. Pola te łącząc się ze sobą tworzą wspólne pole energetyczne naszej planety.
Jeśli zaś chodzi o nas - ludzi, to minerały i kamienie szlachetne mają nam naprawdę wiele do zaoferowania. Są zbyt długo niedocenianym darem od Ziemi. Posiadają wręcz błogosławienny wpływ na nasze ciała energetyczne i czakry.
Oddziałując w subtelnych wymiarach, regulują pracę czakr, oczyszczaja kanaly z energetycznych blokad. W ten sposób pomagaja nam korzystac z calego naszego potencjalu energetycznego.
Skutkiem takich oddzialywan jest wyraznie odczuwalny przez nas wzrost poziomu energii zyciowej.
Daje to skuteczna ochrone przed chorobami i radosnie nastraja do zycia. Latwiej radzimy sobie z wyzwaniami. Wzrasta równiez nasz intelektualny potencjal.
Ponizej pare słów jak uzywac naszego zestawu:
W skład naszego zestawu wchodzi 8 kamieni szlachetnych o rozmiarach od 2,5 do 4 cm. Po jednym na każdą czakrę, wyjątek stanowi czakra serca, która harmonizuje z dwoma kamieniami.
Kamienie z zestawu nalezy klasc na ciele na wysokosci odpowiednich czakr.
Najlepiej robic to w pozycji lezacej (dowolnie na plecach lub na brzuchu).
Pozwól swojemu cialu maksymalnie zrelaksowac sie i popros kamienie by napelnily Cie swoimi leczniczymi energiami.
Ponizej zamieszczam krótki opis kazdego z kamieni:
Jaspis
Dziala na czarke podstawy. Aktywizuje energie w stopach i laczy nas z energiami Ziemi.
Lekcja jaka ma do przekazania to: naucz sie jak kochac i dbac o siebie sama/samego.
Jego energia mocno osadza w rzeczywistosci, pomaga przezwyciezyc lek, uczy jak racjonalnie do niego podejsc i jak praktycznie radzic sobie z problemami.
Karneol
Jest zwiazany z energiami drugiej czakry.
Zmniejsza napiecia i blokady energetyczne w okolicy podbrzusza.
Jego lekcja to: naucz sie zyc tu i teraz.
Sprzyja koncentracji, "zakotwicza" energie, wzmacnia witalnosc, zwieksza nasz twórczy potencjal.
Tygrysie oko
Kamien ten energetycznie odpowiada wibracji trzeciej czakry - Splotu slonecznego.
Dzieki wibracjom tego kamienia mozemy zaktywizowac wlasna energie, wzbudzic sobie poczucie bezpieczenstwa bez koniecznosci przylegania i trzymania sie tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyc sie wewnetrznego zametu i zniesc blokady emocjonalne.
Kwarc różowy
Harmonizuje przeplyw energii pomiedzy czakrami. Szczególnie silnie oddzialuje a czakre serca.
Uzdrawia nas energiami milosci.
Daje glebokie odprezenie, co daje naszemu organizmowi szanse na samouzdrowienie.
Awenturyn
Podobnie jak kwarc różowy oddziałuje na czakrę serca, stymuluje ją i uzdrawia jej energie. Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od leków i obaw.
Chalcedon
Jego wibracje odpowiadają częstotliwościom czakry gardła. Pomaga wyrazić uczucia i myśli. Inspiruje tych wszystkich, którym potrzebny jest dar wymowy, czy sztuka przekonywania. Ułatwia podejmowanie decyzji. Jest kamieniem o wybitnych właściwościach ochronnych.
Ametyst
Aktywuje nasze Trzecie Oko. Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Wspomaga pracę naszego umysłu, łatwiej nam jest się skoncentrować i uczyć. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii.
Kryształ górski
Kamień ten jako jedyny z powodzeniem możemy stosować pracując z każdą z czakr, ponieważ działa na wszystkich poziomach energetycznych. Jest wręcz ukazany za klucz do otwierania naszych centrów energetycznych. Przeznaczony jest jednak szczególne do pracy z czakra korony, ponieważ ma dar łączenia nas z naszą Wyższą Jaźnią. Cechą wspólną wszystkich kryształów jest to, ze potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoistą tarczą dla tego, który je nosi i używa. Ponadto kryształ ten stymuluje naturalne kryształy w tkankach i płynach ciała, aby rezonowały na nowych, leczniczych wibracjach.
Uwaga!
Wisiorek Buddy nie wchodzi w skład zestawu kamieni.
Jest odmianą chalcedonu. Uzdrawia stare rany duszy, bywa używany do terapii reinkarnacyjnej Czyści kanały, meridiany. Uczy jak ważne jest by kochać i dbać o siebie. Jego energia mocno osadza w rzeczywistości, pomaga przezwyciężyć lęk, uczy jak racjonalnie do niego podejś
Karneol swoją subtelną energią wspaniale otwiera czakry. Jest więc to doskonały kamień do czakroterapii. Poza tym zapobiega wszelakim infekcjom i zakażeniom, wzmacniająco oddziałując na nasz układ odpornościowy. Hamuje krwawienia i właśnie do tego celu był używany w przeszłości (np w rzymskich legio
Kamien alergików. Lagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok. Daje siłę przebicia! Tygrysie oko jest odmianą kwarcu. Ma zlocisty lub zlocistobrazowy kolor, jest zwiazany z energia ognia. Kamien ten uzmyslawia nam, ze jedyna pewna rzecza w swiecie
Kwarc różowy ma zwykle jasnoróżowy, pastelowy kolor i promieniuje z niego delikatna energia. Jest jedną z najbardziej dobroczynnych odmian kwarcu. I nie pomylę się jeśli określę go po prostu mianem Kamienia Miłości. Kamień ten uzdrawia nas, nasze ciało i życie, pozwalając
To ciemnozielona odmiana kwarcu. Kamień ten wspaniale uzdrawia nasze emocjonalne rany. Przejawia intensywne uspokajające działanie. Jednak szczególnie skuteczny jest w uwalnianiu nas od lęków i obaw. Nasza sila konczy sie tam gdzie zaczyna sie nasz strach. Lek jest nasza jedyna blokad
Dwutlenek krzemu o pięknej fioletowej barwie. Nazwa Ametyst pochodzi od greckiego Amethystos doslownie z greckiego: 'srodek przeciw upiciu sie'. Nazwa ta odpowiada jego wlasciwosciom w uwalnianiu nas od rozmaitych uzaleznien, w tym równiez od pijanstwa. Czesto w starozytnym Rzymie wykonywano
Nazywano go kamiennym lodem. Można go uznać za kamień uniwersalny, bez którego wprost nie sposób się obejść jeśli interesujesz się ezoteryką, czy medycyna naturalną. Cecha wspólną wszystkich kryształów jest to, że potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddział
Jest kamieniem o wybitnych właściwościach ochronnych. Uważa się, że odpędza wszelkie zło. Dewizą tego kamienia jest to, że odbija wszystko to, co negatywne, a wzmacnia to, co pozytywne. Jego wibracje wpływają uspokajająco i kojąco na właściciela kamienia. By osiagnać efekt uspokojenia i wzm